Otevření obchodů, Otevření restaurací, Začátek adventních trhů, Vývoj na Bečvě

Obsah dílu

Uvolněná opatření

Česká republika přešla do 3. stupně protiepidemického systému. Znamená to, že se uvolnila některá omezení proti šíření koronaviru. Po nucené pauze se tak otevřela místa, kam lidé víc než měsíc nemohli.

Uvolněná opatření

A teď k jednotlivým oblastem podrobně. Před nákupními centry dnes ráno na otevření nečekaly davy. Lidé mířili hlavně za službami, někteří přišli nakoupit vánoční dárky.

Uvolněná opatření

Nákupní horečka běžně vrcholí právě v těchto chvílích. Lidé se vrací z práce a to je ten čas, kdy vyřizují nutné nákupy. V obchodním centru na kraji Brna je Dominika Řebíková.

Uvolněná opatření

A po měsíci a půl se dnes znovu otevřely i restaurace. Povolené to mají od šesti ráno do desíti večer. Počet hostů je omezený na polovinu kapacity jednotlivých provozů.

Uvolněná opatření

Dění sledovaly naše štáby během dne a pokračují v tom i teď. V centru Brna je Jakub Vácha.

Uvolněná opatření

Muzea, galerie nebo památky - to jsou další instituce, které ode dneška můžou zase otevřít. Využít však mohou jen čtvrtinu své kapacity.

Rozvolnění opatření od 3. prosince

Přehled pravidel, která budou od 3. 12. 2020 platit pro školy, knihovny a kulturní akce.

Uvolněná opatření

Dnešní rozvolnění znamená taky zelenou pro adventní trhy v Brně. Jak to v centru Brna vypadalo přes den, popíše s dalšími podrobnostmi Jakub Vácha.

Uvolněná opatření

I když dnes došlo k uvolnění opatření, lyžařské vleky a lanové dráhy na horách musí zůstat stát. Na Pustevnách v Beskydech tak došlo k paradoxní situaci. Restaurace u horní stanice lanovky jsou ode dneška otevřené, sedačkou k nim ale nikdo nevyjede.

Komplikace kvůli sněhu

Jih i východ Moravy letos poprvé potrápilo zimní počasí. Ve Zlínském kraji se na řadě míst kvůli mrznoucímu dešti vytvořila ledovka. Policisté tak museli řešit celou řadu nehod.

Vyšetřování havárie

Otrava na řece Bečvě z 20. září neznamenala jen tragédii pro přírodu. Má už i lidskou oběť, za zatím nevyjasněných okolností zemřel zaměstnanec společnosti Energo-aqua z Rožnova pod Radhoštěm.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD