Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Uvolněná opatření

Dnes ráno se obnovila další výuka na základních školách. S další vlnou rozvolnění se vrátili všichni žáci prvního stupně a taky deváťáci. Druhý stupeň ale čeká střídavé vyučování.

Uvolněná opatření

Ve čtvrtek se v celém Česku zmírní opatření. Začne platit třetí stupeň v proti-epidemickém systému. Za přísnějších podmínek se otevřou fitcentra, obchody nebo třeba muzea a galerie.

Uvolněná opatření

A od čtvrtka 3. prosince budou mít znovu otevřeno i maloobchody, nákupní centra i služby. Podmínky budou striktní – jeden zákazník na 15 metrů čtverečních plochy obchodu.

Sběr jmelí

Přelom listopadu a prosince je ideální dobou pro sběr jmelí. To je právě teď nejkvalitnější. Před Vánocemi je navíc žádané. Poptávka po něm letos - podle zahrádkářů - narozdíl třeba od jiných dekorací - neklesla.

Pomoc ze zahraničí

Tým šesti britských zdravotníků končí svoji misi ve Vojenské nemocnici Brno. Měli tam pomoci se zvládnutím epidemie covidu-19. Několik týdnů působili na pozicích zdravotních sester a vypomáhali na několika odděleních.

Provoz lyžařských center

Lyžařské areály se do konce nouzového stavu neotevřou. Před chvílí to na tiskové konferenci po jednání vlády oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný. Je tedy jasné, že tento víkend se vleky nerozjedou

Umělci mění profese

Opatření spojená s epidemií covidu-19 vážně ovlivnila životy řady lidí. Vybrali jsme příběhy dvou umělců - Josef Bouda se věnuje písním Karla Gotta, Markéta Böhmová vážné hudbě. Aby uživili sebe a svoje blízké, museli si najít jinou práci.

Dobrovolníci pomáhají

Už jsme několikrát informovali o pomoci skautů. Dnes se podíváme konkrétně do Střelic u Brna. Tamní skauti spolu s dobrovolnými hasiči nakupují seniorům, navštěvují nemocné nebo třeba dezinfikují veřejné prostory.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD