Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dodávky energií

Mimořádně náročná operace probíhá v těchto dnech v teplárenském provozu Špitálka v Brně. Technici tam s pomocí mobilního jeřábu instalují dva moderní kotle vážící desítky tun.

Dodávky energií

Kontrola plynoměrů a elektroměrů posunutá na později anebo výzva, aby lidé čísla nahlásili sami. I dodavatelé energií omezují přímý kontakt se zákazníky.

Kapacity nemocnic

asný důkaz zlepšení kovidové situace na Zlínsku. Krajská nemocnice ve Zlíně zrušila dvě z osmi kovidárií. Do běžného režimu se po důkladném úklidu vrátí celkem 66 lůžek na geron-tologii a urologii.

Aktivity pro obyvatele Rosic

Už několik týdnů jsou v Česku zavřené různé vzdělávací instituce a spolky. Část z nich musela své aktivity úplně přerušit, někteří je ale částečně zachovali.

Potravinová sbírka

V sobotní sbírce potravin v Česku lidé v obchodech darovali rekordní množství zboží - celkem 440 tun. Tento výsledek má akce i přesto, že ji letos doprovázela bezpečnostní opatření proti šíření covidu-19.

Propad cen brambor

Zemědělci na Vysočině předpokládají, že na letos sklizených bramborách výrazně prodělají. A to i navzdory tomu, že se jich díky vydatným dešťům urodilo víc.

Zmírnění vládních opatření

Kratší zákaz nočního vycházení, možnost prodloužení otevírací doby nebo vyšší povolený počet lidí na svatbách, pohřbech a bohoslužbách.

Rozvoz léků

Mezi lidmi roste zájem o nákup léků přes internet. Potvrzují to data z online lékáren i kurýrní společnosti. Přibývají taky možnosti, jak je lidem v karanténě doručit, třeba spolu s potravinami.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD