Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně otevírá poslední lůžkové oddělení pro pacienty s covidem, Noční Brno, Nové místo pro bezdomovce s covidem/v karanténě, Fungování mateřských škol

Obsah dílu

Nakažení v Baťově nemocnici

Na hranici svých kapacit je Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Dnes otevřela poslední lůžkovou stanici pro pacienty s koronavirem.

Dobrovolníci ve Zlínském kraji

Pomoc nejen od mediků je v současnosti důležitá pro nemocnice i další zařízení, jako jsou třeba domovy pro seniory. Ve Zlínském kraji už jich pomáhají stovky, potřeba je jich ale podstatně víc.

Zákaz vycházení

Zákaz vycházení mezi devátou večer a pátou hodinou ráno poprvé platil v noci na dnešek. Brněnští strážníci v noci zaznamenali desítku přestupků. Polovina z nich se týkala právě zákazu vycházení, vyřešili je domluvou.

Centra pro lidi bez domova

Zákaz nočního vycházení řeší vedení města Brna v souvislosti s lidmi bez domova. Zatím kapacity nocleháren a azylových domů stačí, organizace, které s bezdomovci pracují, ale upozorňují na to, že s postupným ochlazováním bude potřeba najít místo pro další

Fungování mateřských škol

Mateřské školy spolu s těmi speciálními fungují zatím jako poslední ze vzdělávacích zařízení bez omezení. Řada z nich musela přesto zavřít kvůli zjištěné nákaze, dalším chybí personál.

Práce z domova

Od včerejška platí nařízení pracovat z domu, pokud je to možné. Zaměstnavatelé ale home office nemůžou nařídit jednostranně, a ani zaměstnanci na to nemají zákonný nárok. Záleží na vzájemné dohodě.

Oprava vodovodu v Drásově

Vírský oblastní vodovod, jeden z přivaděčů pitné vody do Brna, prochází opravou. Práce za zhruba 70 milionů korun začaly v září.

Nové turistické trasy

Jedinou povolenou volnočasovou aktivitou je v těchto dnech pobyt v přírodě. Na jižní Moravě letos přibylo 16 kilometrů turistických tras - hlavně na Brněnsku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD