Stavba polní nemocnice na BVV, Plazma k léčbě nemocných covidem-19, Situace lidí bez domove ve Valašském Meziříčí, Rekonstrukce vodní nádrže Koryčany

Obsah dílu

Polní nemocnice v Brně

300 lůžek pro pacienty s covidem-19 dnes začali pracovníci veletrhů připravovat na brněnském výstavišti. Polní nemocnice v pavilonu G má sloužit jako záloha pro případ, že by nemocnice na jižní Moravě přestaly nápor pacientů zvládat.

Jednání vlády

Další kroky v rámci koronavirové epidemie a její vývoj pravděpodobně probírá vláda ANO a ČSSD na dnešním řádném zasedání. V této souvislosti se skloňuje výrok premiéra Andreje Babiše, který řekl, že pokud se nestane zázrak, vláda bude muset přitvrdit opat

Plazma od vyléčených

Pomoc pro těžce zkoušené Uhersko-hradišťsko. Vyléčení pacienti mohou ode dneška darovat rekonva-lescentní plazmu. Ta obsahuje protilátky, které mohou pomoci v léčbě pacientů, kteří jsou aktuálně v těžkém stavu.

Odběrové týmy hasičů

Do testování se ode dneška zapojili taky hasiči. Ti jihomoravští vyčlenili dva týmy, které vyjíždějí podle požadavku Krajské hygienické stanice nebo Integrovaného centrálního řídícího týmu. Tým má dva členy. Jednoho řidiče, druhý je v pozici vzorkovače.

Karanténa v ubytovně

Covid pozitivní lidé bez přístřeší či bezdomovci v karanténě ve Valašském Meziříčí mají ode dneška zázemí v městské ubytovně. Radnice ve spolupráci s místní Charitou tak reagovala na situaci klientů noclehárny, u nichž se nákaza projevila v minulém týdnu.

Uzavírání dětských hřišť

Dětská hřiště v Břeclavi jsou kvůli zhoršující se situaci uzavřená. Přestože to ministerstvo zdravotnictví přímo nenařizuje. Vedení města se tak snaží zabránit šíření nákazy - nemůžou totiž zajistit neustálou dezinfekci herních prvků.

Omezení na rakouských hranicích

První víkend poznamenaný přísnými restrikcemi je za námi. Někteří lidé ho strávili doma, jiní v přírodě. Někteří se vydali na nákupy za hranice, třeba do Rakouska. Lidé, kteří nebydlí v Praze, tam totiž mohou vyjet bez omezení.

Opravená nádrž v Koryčanech

Vodárenská nádrž v Koryčanech, ze které bere pitnou vodu část obyvatel Kyjovska, prošla rekonstrukcí za víc než sto milionů koru. Od září je v plném provozu. Vodní dílo ležící v Chřibech není - právě kvůli ochraně vody - běžně přístupné lidem. Patří k něm

Premiéra Majitelů klíčů

V pátek večer se měla víc než po půl století znovu vrátit na jeviště hra Milana Kundery Majitelé klíčů. Navzdory současné pandemii se premiéra v Národním divadle Brno nakonec konala. I když diváci přijít nemohli.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD