Nehodovost kamionů – Aktuální opatření proti covid-19 – Kontraindikace léků – Volební vysílání z Moravskoslezska

Obsah dílu

Dopravní nehody

1 procent všech loňských dopravních nehod zavinili řidiči nákladních aut. Letos se do těchto policejních statistik zřejmě zapíšou i dvě z tohoto týdne, které se staly na dálnici D1 v okolí Brna. Právě tam řidiči kamionů způsobují výrazně víc nehod, než je

Crash testy pomáhají expertům

Jen pár kilometrů od včerejší tragické nehody na dálnici D1 dnes znovu bourala auta. Tentokrát ale pod dohledem odborníků z Ústavu soudního inženýrství brněnského VUT.

Škola pro autisty

Jediná škola pro autisty na jihu Moravy se dál rozšiřuje. Děti brzy začnou využívat novou krajskou budovu v Hapalově ulici v Brně, která teď prochází rekonstrukcí. Po jejím dokončení se vzdělávání autistů rozšíří o další stupeň - středoškolský.

Opatření proti koronaviru

Kvůli novému nařízení, které včera vydala vláda, pořadatelé většinu akcí na tento víkend ruší. Na venkovních slavnostech, pokud mají místa k sezení, může být maximálně tisícovka lidí. Uvnitř je limit poloviční. Výrazně nižší limity pak jsou na akcích na s

Promoce pod širým nebem

Kvůli současné epidemické situaci se taky změnil scénář promocí. Absolventi Univerzity Tomáše Bati se jich namísto července dočkali až v září. Místo univerzitní auly seděli venku - a bez talárů.

Opatření proti koronaviru ve sportu

Hokejový zápas, jaký nikdo nepamatuje, začne za necelých 24 hodin ve Zlíně. Kvůli novým opatřením může přijít jen tisíc diváků, zlínský klub ale před sezónou prodal na domácí zápasy dohromady dva a půl tisíce permanentek.

Volby 2020 – Moravskoslezský kraj

Předvolební vysílání se dnes přesunulo do Moravskoslezského kraje - ten aktuálně řeší definitivní uzavření dolu ČSA a Darkov. Zůstanou po něm téměř dva tisíce nezaměstnaných. Jasná vize, co bude s lokalitami dál, zatím není.

Výstava tvorby Jana Rajlicha

Sta let by se letos dožil grafik, malíř, výstavní designér a scénograf Jan Rajlich. Svůj život spojil s Brnem, kde založil i přehlídku Mezinárodní bienále grafického designu. Moravská galerie ji pořádá dodnes.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD