Kauza Stoka. Nehoda na D1. Covidová situace JMK a ZLK. Inscenace Noc pastýřů – život J. J. Ryby

Obsah dílu

Kauza Stoka u soudu

Rozsáhlou korupční kauzu Stoka dnes začal rozplétat brněnský Krajský soud. Obžaloba viní 11 lidí a dvě firmy z vytvoření systému na ovlivňování veřejných zakázek radnice Brna - středu.

Kauza Stoka u soudu

Jednání pokračovalo i odpoledne - a to už ho sledovala Dominika Řebíková, ta je teď ve studiu.

Nehoda na D1

Hromadná nehoda šesti aut dnes zablokovala dálnici D1 u Holubic ve směru do Brna. Zranili se tři lidé. Dva řidiče kamionu hasiči skoro dvě hodiny vyprošťovali.

Nehoda na D1

A na místo havárie teď ještě míříme živě za Kateřinou Beranovou.

Nová ohniska covid-19

Nová ohniska nemoci covid-19 se objevila ve dvou domovech pro seniory v Jihomoravském kraji. Jde o zařízení v Zastávce u Brna a Kyjově. Mezi nakaženými jsou klienti i zaměstnanci.

Turistický ruch v Jihočeském kraji

V seriálu předvolebních debat představíme další kraj - dnes jihočeský. Pandemie koronaviru tam letos ovlivnila hlavně turistický ruch. Chyběli návštěvníci ze zahraničí – zhruba půl milionu lidí.

Ekohavárie na Olomoucku

Desítky tun uhynulých ryb způsobil únik neznámé látky do řeky Bečvy. Chemikálie znečistila tok na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje. Laboratoře teď analyzují několik vzorků a zjišťují, jaký je původ znečištění.

Noc pastýřů v Městském divadle Brno

O vzniku České mše vánoční, ale taky o boji s nevzdělaností, omezeností a mocí hraje Městské divadlo Brno. V inscenaci Noc pastýřů přibližuje životní příběh talentovaného skladatele a osvíceného kantora Jakuba Jana Ryby.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD