Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

První den povinných roušek

Dnes začala platit povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách. To znamená třeba v obchodech, restauracích nebo kancelářích. V lékárnách je ochranných prostředků zatím dost, i když zájem o ně rapidně vzrostl.

První den povinných roušek ve školách

Zpřísněná nařízení o nošení roušek se týkají i škol. Pro školáky jsou povinné jen ve společných prostorách. Tak dnes žáky přivítali i v základních školách v Uherském Brodě a v Nivnici na Uherskohradišťsku.

Konec dezinfekce Anti-COVID

Poslední den si můžou lidé koupit dezinfekci s označením Anti-COVID. Potom ji musí obchodníci stáhnout z trhu. Vyrábět se mohla jen za nouzového stavu. Zákazníci si ale můžou stále vybírat z jiných značek.

Sezona moštování

Moštárnám začala sezóna. Jejich pracovníci očekávají větší zájem, letošní úroda jablek by totiž měla být lepší než vloni.

Peníze dobrovolným hasičům

Desítky nových cisteren a zbrojnic, stovky dalších menších aut. Generální ředitelství hasičského záchraného sboru vyhodnotilo žádosti obcí o dotace pro dobrovolné hasiče.

Volby 2020: Liberecký kraj

Dnes předvolební vysílání patřilo Libereckému kraji. Nově zvolení politici se tam budou muset vypořádat s komplikovanou situací v dopravě i ve zdravotnictví, pomoci kraji s vlastním soudem a v neposlední řadě s úbytkem vody na hranicích s Polskem.

Výstava současného umění v Brně

Tvorbu sedmi současných zahraničních umělců dnes představil Dům umění města Brna. Výstava představuje široké spektrum jejich děl - k vidění jsou sochy, obrazy, ale i filmy. A to až do 15. listopadu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD