2. září 2020

Obsah dílu

Měsíc do voleb — Měsíc do voleb — Měsíc do voleb — Zavřené školy v Hodoníně — Oprava Velkého kina — Spor o reklamu — Budoucnost brněnských veletrhů — Dojíždění dětí do škol — Úbytek vinohradů

Části dílu

00:31
Měsíc do voleb
  Přesně za měsíc se otevřou volební místnosti a začnou tam krajské a senátní volby. Kvůli opatřením proti šíření covidu-19 budou ale jiné. Ve volebních místnostech budou povinné roušky, bude se víc dezinfikovat.
  02:49
  Měsíc do voleb
   Říjnové krajské a senátní volby zkomplikuje fakt, že část voličů bude v karanténě kvůli koronaviru. I tito lidé ale volit můžou. Zajistí to krajské úřady ve spolupráci s armádou. Mimořádně plánují například takzvané drive-iny pro hlasování přímo z auta.
   04:59
   Měsíc do voleb
    K urnám voliči zamíří v pátek druhého v sobotu třetího října. Připomínám, že povinně v rouškách. Všechny důležité termíny a údaje shrnula Dominika Řebíková - včetně zajímavostí.
    08:43
    Zavřené školy v Hodoníně
     Dvě základní školy v Hodoníně jsou uzavřené. U jejich pracovníků se totiž objevila nákaza koronavirem a nebylo tak možné zajistit dostatek personálu. Děti se proto budou vzdělávat online. Situaci na místě sleduje Veronika Gecová.
     11:18
     Oprava Velkého kina
      Připravuje se odvážná proměna Velkého kina ve Zlíně. To už je pátým rokem uzavřeno, důvodem je havarijní stav. Zlínský magistrát dnes uzavřel soutěž architektů na jeho rekonstrukci.
      13:51
      Spor o reklamu
       Brněnský dopravní podnik uvažuje o změně pravidel pro zadávání reklamy na svých vozech. Diskuzi vyvolal jeden z jeho řidičů, který odmítl jezdit s autobusem polepeným sloganem politického hnutí SPD.
       16:51
       Budoucnost brněnských veletrhů
        Další propouštění zaměstnanců a prodej majetku. Kroky, které bude chtít vedení města po představenstvu městské společnosti Veletrhy Brno. Opatření vyplývají z analýzy, kterou si radní nechali zpracovat za 2 miliony korun.
        19:24
        Dojíždění dětí do škol
         Z domácích na čtvrt roku dojíždějící - škola v Puklicích na Jihlavsku je teď staveništěm, dál tam pokračuje velká rekonstrukce za 26 milionů korun. Takže se teď žáci rozdělili, autobusy je sváží do půjčených tříd v okolí.
         21:59
         Úbytek vinohradů
          Na Moravě poprvé po devíti letech ubylo vinohradů. Nezpůsobily to nemoci nebo malý zájem o víno, ale snaha vinařů o omlazení vinic. Starou výsadbu proto často museli takzvaně vyklučit.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          3. září 2020

          Přehled dílů

           
          Stopáž26 minut

          26. květen

          Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

          26. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          25. květen

          25. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          24. květen

          Výroba ve Vrběticích — Nová hala v Olomouci — Rozhodnutí Krajského soudu o Bauhausu — Investice Jihomoravské kraje do výzkumu — Následky bouřek — Cena Františka Kriegla — Poplatky za komunální odpad — Kandidáti na ústavní soudce — Končí demolice Prunéřova — Změny u státních zástupců — Oprava varhan ve Křtinách — Vzácné rukopisy v Brně

          24. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          23. květen

          Kontroly antimonopolního úřadu — Ceny potravin — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Referendum rozbouřilo Vysočinu — Digitalizace školství — Odpolední bouřky — Obtěžování nebylo trestným činem — Zdravotnické pomůcky — 100 let Moravské zemské knihovny — Ocenění za tradiční řemesla

          23. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. květen

          Zdražování nájmů v Kroměříži — Zdražování nájmů — Změny na ministerstvu školství — Tragická nehoda u Hulína — Otevření koupališť — Poškození kanalizace v Moravské Nové Vsi — Festival Divadelní svět — Ověřování statiky vistué lávky

          22. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          19. květen

          Trendy v muzejnictví — Zavřený most na Tomkově náměstí v Brně — Stánky v podchodu pod hlavním nádražím — Přemnožení komáři — Kauza Výchovného ústavu ve Višňovém — Problémy jeskyní v Krasu — Soud s Marianem Kočnerem — Svaz měst a obcí — Zámek v Blansku — Nový přírůstek v muzeu Živá voda

          19. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám