Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Uzavření hodonínských škol kvůli covid-19 — Šíření koronaviru v Jihomoravském kraji — Šíření koronaviru host — Participativní projekty — Konec žní na jihu Moravy — Přípravy Zlín Film Festivalu — Výročí výsadkářů na prostějovském letišti — Nadaní žáci jihomoravských ZUŠ si zahráli s filharmoniky a Tata Bojs

Části dílu

01:31
Uzavření hodonínských škol kvůli covid-19
  V Hodoníně se covid-19 potvrdil u pracovníků dvou základních škol - ty proto musejí být zavřené, protože nemají dostatek personálu. Děti se vzdělávají online. Kvůli nákaze přestala vařit taky třeba školní jídelna v Dolních Kounicích.
  03:55
  Šíření koronaviru v Jihomoravském kraji
   V Jihomoravském kraji přibylo za první dva zářijové dny víc lidí s nemocí covid-19 než za celý květen, kdy ještě platil nouzový stav. Včera večer o tom informovali krajští hygienici. Jen během středy přibylo 81 nových případů nákazy - nejvíc na Hodonínsku
   07:11
   Šíření koronaviru host
    Šíření koronaviru komentuje vedoucí Proti-epidemického oddělení KHS JMK Radka Boháčová
    11:48
    Participativní projekty
     Vyčlenit část peněz z rozpočtu a nechat rozhodnout místní, jak s jejich pomocí vylepšit život ve městě. K takzvanému participativnímu rozpočtu u nás přistoupilo už přes 50 obcí. Než se však z nápadu stane hotový projekt, často to oproti očekáváním trvá.
     14:21
     Konec žní na jihu Moravy
      Žně na jižní Moravě jsou takřka u konce. Podle Agrární komory sklidili zemědělci v regionu téměř sto procent ploch. Výnos byl letos z dlouhodobého pohledu průměrný, ale lepší než v minulých letech.
      17:52
      Přípravy Zlín Film Festivalu
       Ve Zlíně zítra odstartuje jubilejní 60. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Provázet ho budou mimořádná hygienická opatření. Podrobnosti teď živě doplní redaktor Luboš Dostál.
       19:24
       Výročí výsadkářů na prostějovském letišti
        Třicáté výročí založení si připomíná Klub výsadkových veteránů. Jeho členové z Česka i Slovenska se potkali na prostějovském letišti. Někteří převzali ocenění od premiéra Andreje Babiše.
        21:10
        Nadaní žáci jihomoravských ZUŠ si zahráli s filharmoniky a Tata Bojs
         Nadaní žáci z jihomoravských základních uměleckých škol si zahráli s brněnskou filharmonií a kapelou Tata Bojs. Pro mladé hudebníky to byl zřejmě na delší dobu poslední koncert - školy totiž na doporučení ministerstva podzimní plánovaná vystoupení a soutě
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám