1. září 2020

Část: Divadla bez školních představení

Obsah dílu

Školní rok a nová opatření — Školní rok a nová opatření — Školní rok a nová opatření — Vjezd do centra Brna — V nemocnici pěstují vlastní zeleninu — Podoba nového nádraží — Nová škola dětského domova — Divadla bez školních představení — Přípravy Zlín Film Festivalu

Části dílu

00:31
Školní rok a nová opatření
  První den školy - ovšem v provizoriu. V základní škole Na Výsluní v Uherském Brodě to dnes platilo beze-zbytku. Kompletní pedagogický sbor je v karanténě, dětem se věnovali náhradní učitelé. Nejcitlivěji to nesly děti, které dnes šly do školy poprvé.
  02:28
  Školní rok a nová opatření
   Většina žáků do škol nastoupila podle plánu - třeba i na základní škole v Pohořelicích. I pro ně ale bylo letošní zahájení neobvyklé, kvůli jarním opatřením proti šíření koronaviru mnozí usedli do lavic znovu až po půl roce.
   05:26
   Školní rok a nová opatření
    A další změny - roušky musí od dnešního dne lidé povinně nosit při cestování hromadnou dopravou. Na ochranu úst a nosu musí myslet taky na úřadech nebo ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Nové opatření většina lidí respektovala.
    09:58
    Vjezd do centra Brna
     Autem do centra už jen pro lidi, kteří ve středu města bydlí nebo tam podnikají. Přísnější vjezdy do centra ode dneška zavedl brněnský magistrát. Končí třeba krátkodobé návštěvnické oprávnění a hlavně možnost projet autem celé centrum.
     11:57
     V nemocnici pěstují vlastní zeleninu
      Zeleninu z vlastní zahrady servírují pacientům v hodonínské nemocnici. Záhony vznikly spolu se zařízením - před pěti desetiletími. Přes léto z ní zahradnický tým sklidí stovky kilogramů domácích paprik a rajčat.
      14:04
      Podoba nového nádraží
       Začala architektonická soutěž na podobu nového hlavního nádraží v Brně a celé lokality kolem něj. Soutěž za 50 milionů korun vypsalo Brno společně se Správou železnic. Kancelář architekta města oslovila tři studia, zúčastnit se ale můžou i další.
       16:36
       Nová škola dětského domova
        Teď ještě na skok zpět k úvodnímu tématu - v plném rozsahu se vrátily do škol poprvé od pátku 6. března i děti na Vysočině. První školní den se týkal téměř 65 tisíc školáků.
        19:23
        Divadla bez školních představení
         Divadla hrající pro děti si stěžují na opatření Ministerstva školství. To ve svém manuálu doporučilo, aby školy kvůli šíření koronavirové nákazy zvážily účast na kulturních akcích a pokud možno, aby takové aktivity vynechaly.
         21:43
         Přípravy Zlín Film Festivalu
          Zvýšená hygienická opatření musí řešit i organizátoři jubilejního šedesátého ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Původně se měl konat na přelomu května a června. Víc už s Gabrielou Netopilovou.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          2. září 2020

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Valorizace důchodů — Stáří na venkově — Hromadné výpovědi v Kroměříži — Úbytek parkovacích míst — Fotbalové utkání o postup — Otevření moderní pošty — Začal Zlín Fiml Festival — Začíná jahodová sezóna — Schodek státního rozpočtu — Návštěva prezidenta ve Vídni — Opravy hřbitovů — Výroba hudebních nástrojů

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Strategické projekty v Brně — Nové parkování ve Vyškově — Milostivé léto — Převrácená nákladní auta komplikovaly dopravu — Otec u porodu — Personální krize v psychiatrické nemocnici — 700 let staré rukopisy v Brně

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Opravy silnic — Silnice v havarijním stavu — Soud o výbuchu v Koryčanech — Linka na zpracování odpadu nebude — Lůžka pro chersonskou nemocnici — Necitlivé sekání trávy — Novinové stánky chátrají — Živý vstup redaktorky Heleny Ondřejové — Výročí Kroměříže — Oprava husitského sousoší

          30. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          29. květen

          Stavba horkovodu — Regionální onkologické centrum — První den na Riviéře — Bourání stánků — Kauza lihové mafie — Likvidace kolejí — Záchrana chrtů

          29. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          26. květen

          Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

          26. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          25. květen

          25. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám