Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Přemnožený hmyz

Na Břeclavsku a Hodonínsku právě vrcholí komáří kalamita. Lokálně zatopené tůně se tam staly útočištěm pro komáří larvy. V těchto dnech se z nich postupně líhnou dospělí jedinci. V nejpostiženějších lokalitách je odborníci počítají na desetitisíce.

Rozhovor s bioložkou

Kolik je v přírodě klíšťat a jak moc jsou nebezpečná, každý rok zkoumají vědci Masarykovy univerzity v Brně. Jak je to letos, zjišťoval u bioložky Aleny Žáčkové redaktor Michal Čejka.

Kauza Stoka

Dalších 26 lidí a jednu firmu obvinila policie z podplácení v kauze Stoka. Jde o vedlejší větev případu korupce na radnici městské části Brno-střed, ve kterém figurují mimo jiné bývalí politici hnutí ANO Jiří Švachula a Petr Liškutin.

Koronavirus ve Větrném Jeníkově

Návrat roušek, omezený provoz obchodů a institucí i nedůvěra okolí - Větrný Jeníkov na Jihlavsku se srovnává s tím, že se stal jedním z ohnisek koronavirové nákazy. Některá preventivní opatření tam začala platit už o prodlouženém víkendu - kdy měl městys

Začátek sklizně obilí

Žně na jihu Moravy začaly. Letos kvůli deštivému počasí o pár dní později než loni. První kombajny vyjely už na konci června třeba v Bulharech na Břeclavsku, hlavní sklizeň ale pro většinu zemědělců začne až v příštích týdnech, kdy bude dozrávat pšenice.

Návštěvy v nemocnicích

Počet lidí nakažených koronavirem na jižní Moravě narůstá jen v jednotkách. Přesto platí v řadě nemocnic různá omezení pro návštěvy pacientů. Omezený je třeba čas, který můžou strávit na pokojích.

Ocenění chlapce za záchranu života

Osmiletý školák z Brněnska dokázal po vážné autonehodě přivolat pomoc a zachránil tak život svému kamarádovi i jeho matce. Jeho odvahu ocenili hasiči, záchranáři a dnes i hejtman Jihomoravského kraje.

Osvětlení cyklostezek

Spor o osvětlení části cyklostezky kolem řeky Svratky řeší vedení Brna. Městská část Brno-střed chce lampy kvůli větší bezpečnosti. Podle místních to ale není třeba - stezka v noci není tak frekventovaná, navíc jde o jednu z nejcennějších ornitologických

Prostory pro tvorbu i podnikání

Ateliéry, výstavní prostory i sál pro setkávání - v centru Brna vzniká zázemí pro lidi pracující v kreativním průmyslu. V bývalé budově Fakulty výtvarných umění VUT budou mít k dispozici třeba i poradce, kteří jim pomůžou s podnikáním. Prostor nazvaný KUM

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD