Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nasycenost půdy

Květnové a červnové deště výrazně zlepšily vláhu v půdě. Alespoň v té vrstvě, která je zásadní pro zemědělce. I když pršelo lokálně, stav se zlepšil v rámci republiky.

Deštivé počasí na Olomoucku

Výstrahu meteorologů s obavami sledují taky v obcích na Uničovsku a Šumpersku, které před 11ti dny zasáhla přívalová povodeň. Jen v Šumvaldu způsobila škody zhruba za půl miliardy korun.

Oprava štoly

Jihlava nechala opravit okolí u štoly svatého Jana Nepomuckého u Hybrálce. Jde o poslední důlní dílo, které bylo v okolí Jihlavska otevřené – a to v roce 1776. Dnes se tam uskutečnilo žehnání štoly a taky obrázku svatého Jana Nepomuckého.

Možný konec hokeje ve Žďáře

Do světa vysílá žďárský hokej jednoho úspěšného odchovance za druhým. Jenže letos hrozí, že tamní klub - Plameny - skončí. Peníze chybí na A tým mužů i mládežnické skupiny.

Málo školních výletů

Konec výuky před prázdninami - období školních výletů. Učitelé od nich ale upustili. Nechtějí zbytečně s větší skupinou cestovat a když už se žáky sejdou, chtějí dohánět látku. Školní výpravy teď chybí třeba provozovatelům památek nebo zoologických zahrad

Jednání Rady asociace krajů

Rada asociace krajů dnes zasedá v Mikulově. Řeší třeba navýšení rozpočtů na opravy silnic. Jednání, které začalo v 17 hodin sleduje Kateřina Beranová.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD