Možnost cest do Rakouska + první autobusový zájezd CK Victorie do Chorvatska. Sportoviště na brněnském Výstavišti. Slavné domy a vily v Brně. Školka v kostele

Obsah dílu

Otevřená hranice s Rakouskem

V poledne se otevřely hranice s Rakouskem. Po vstup do země ani pro návrat už není potřeba negativní test na koronavirus ani karanténa. Podnikatelé v příhraničí už čekají na své hosty z druhé strany hranice.

Otevřená hranice s Rakouskem

A na hranice se teď podíváme ještě jednou živě - v Mikulově máme Veroniku Gecovou.

Hromadné cesty do zahraničí

A teď ještě pohled o pár set kilometrů dál než k sousedům: do Chorvatska. To otevřelo své hranice pro turisty už minulý týden. Cestovní kanceláře postupně vypravují první zájezdové autobusy. U odjezdu je i Helena Ondřejová.

Nedostatek zaměstnanců

I když tedy nezaměstnaných přibývá, přesto na mnoha místech pracovníci chybí - třeba v dopravě a zdravotnictví. Poptávka po zaměstnancích se pomalu začala navyšovat v druhé půlce května.

Kontaktní centra pro bezdomovce

Kontaktní centra pro lidi bez domova, která vznikla v Brně v rámci nouzového stavu se osvědčila. Město nyní vyjednává s majiteli pozemků a městskými částmi, aby jejich fungování prodloužilo.

Propojení vily Tugendhat a Löw-Beer

Zahrady brněnských vil - Tugendhat a Löw-Beer jsou po letech znovu propojené. Návštěvníci mezi nimi můžou ode dneška procházet přes turniket. Úprav se dočkaly taky cesty, přibylo i nové osvětlení. Práce vyšly celkem na 3 miliony korun.

Slavné brněnské budovy

Rok od svého znovu-otevření dnes slaví funkcionalistický palác Jalta v centru Brna. Průchozí pasáž v přízemí je až na jeden prostor zaplněná a znovu si tam našli cestu kolemjdoucí.

Sportoviště na brněnském výstavišti

Basketball, streetball, stolní tenis a teqball si lidé od zítřka zahrají v areálu brněnského výstaviště. Činnost veletrhů je totiž kvůli současné situaci přes léto pozastavená. Město se rozhodlo prostor využít pro volnočasové aktivity.

Školka v kostele

Až o padesát dětí víc může po rekonstrukci přijmout jedna z hustopečských mateřských škol. Kvůli opravám budovy teď ale funguje v náhradních prostorách - zázemí našla v suterénu kostela svatého Václava.

Absolventské projekty uměleckých studentů

Bez publika a bez slavnostních ceremoniálů končí absolventské ročníky svoje studium na uměleckých školách. Opatření proti šíření koronaviru je málem připravila i o možnost ukončit svoje studium v plánovaném termínu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD