Začátek maturit. Nález mincí na Zlínsku. Přípravy rekreačních a sportovních středisek na první víkend po uvolnění opatření. Divadla budou hrát venku

Obsah dílu

Začátek maturit

Na odborných středních školách začaly praktické maturitní zkoušky. V minulosti by přitom v těchto dnech už končily. Kvůli epidemii koronaviru je letos doprovázejí zpřísněná hygienická opatření.

Začátek maturit

Ve vysílání teď vítám ředitelku Střední školy Brno Charbulova - Janu Markovou.

Nedostatek zubařů

Nové zubní ordinace se dočkají obyvatelé Světlé nad Sázavou. Nedostupná péče je trápí už minimálně 3 roky – za tu dobu tam skončili s praxí 3 zubaři. Nová lékařka by měla nastoupit od září.

Končí kampaň Do práce na kole

Poslední kilometry sbírají účastníci a účastnice tradiční kampaně Do práce na kole - skončí v neděli. Celkem se letos do výzvy zapojilo téměř 16 tisíc lidí, z toho přes 4 tisíce v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Nález mincí na Zlínsku

Zlatý poklad objevil v lesích na Zlínsku amatérský archeolog - jde o víc než 70 mincí starých stovky let. Mimořádně vzácný nález dnes odevzdal Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Hotely před prvním víkendem po uvolnění

Do hotelů a penzionů se po dvou a půl měsíční nucené pauze vrátili hosté. V ubytovacích zařízeních ale stále platí velké množství omezení. I to je důvod, proč si pobyty na první po-pandemický víkend objednalo méně lidí.

Koupališťě postupně zahajují provoz

Poslední úpravy před otevřením už má za sebou většina bazénů v regionu. Kvůli epidemii měly zavřeno dva a půl měsíce. Využily je k údržbě a drobným rekonstrukcím.

Mateřská škola uzavřela jednu třídu

Pozitivní test na koronavirus mělo jedno z dětí z mateřské školy Duha v městské části Brno-Bystrc. Celá třída jde na 14 dní do karantény. Rodiče těchto dětí budou postupně kontaktovat hygienici.

Divadelní představení pod širým nebem

Divadla se stěhují ven – na akce pod širým nebem se nevztahují tak přísná pravidla. Open air scénu bude mít od června třeba Městské divadlo Zlín, brněnská Husa na provázku hraje už ode dneška na dvoře.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD