Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Starý Hrozenkov

Na Slovensko nově bez testu na covid 19

Hranice u Lanžhota

A hranice se Slovenskem teď ještě jednou živě - do Lanžhota míříme za Klárou Ješinovou.

Obnova zámečku

60 let leželo pod sutinami - torzo loveckého zámečku v Lednicko-valtickém areálu teď odkryl spolek tamních milovníků historie. Budovu poblíž Valtic nechali postavit Liechtensteinové zhruba před dvěma sty lety.

Znovuotevření kempu u Telče

Provozovatelé kempů znovu bojují o návrat návštěvníků. Teprve v tomto týdnu mohli přivítat první z nich. Například kemp u Velko-pařezitého rybníka na Vysočině počítá ztráty už dva roky po sobě.

Doprava v Letovicích

Desítky tisíc aut včetně kamionů denně projíždějí centrem Letovic. Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravou kruhového objezdu na hlavním tahu z Brna do Svitav.

Cvičení na Libavé

Ve vojenském prostoru Libavá cvičí vojáci 71-tého mechanizovaného praporu. Tvoří základ českého uskupení sil velmi rychlé reakce NATO a celý rok jsou v nejvyšší pohotovosti – do pěti dnů musí reagovat na hrozby pro členské země.

Rozpočet Brna po koronaviru

O finanční situaci města Brna teď podrobněji s jeho primátorkou Markétou Vaňkovou.

Replika štoly

Replika štoly, jakou se pohybovali dělníci v černouhelných dolech, vzniká ve Zbýšově na Brněnsku. Na povrchu ji staví tvůrci tamního Hornického muzea. Ve Zbýšově se fáralo skoro 200 let. Horník tam dřív byl v každé rodině.

Festival Janáček Brno

Sedmý ročník festivalu Janáček Brno se bude konat v původním termínu, tedy na přelomu září a října, a jen s drobnými změnami. Národní divadlo Brno navíc plánuje zahájit sezónu o měsíc dřív - tedy v srpnu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD