25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Rezervační systém na testování

Obsah dílu

Obnovené screeningy — Medici pomáhají v nemocnicích — Rezervační systém na testování — Kontroly zelené hranice — Dům pro seniory v Břevnici v karanténě — Obnovení mokřadů — Nebezpečné silniční úseky — Software z druhé ruky — Výročí uprchlického centra v Brně — Záchranný box pro zvířata

Části dílu

00:25
Obnovené screeningy
  Masarykův onkologický ústav znovu přijímá pacienty a pacientky na preventivní screeningová vyšetření tlustého střeva, konečníku a prsu. Ta mají zachycovat nádory, které se u jinak zdravých osob ještě neprojevily.
  03:53
  Medici pomáhají v nemocnicích
   U zdravotnictví zůstáváme, spojíme ho se školstvím - Bezmála 25 tisíc hodin odpracovali studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity ve dvou brněnských fakultních nemocnicích. Další ticíce hodin v jiných zdravotnických zařízeních nejen v Jihomoravském
   05:32
   Rezervační systém na testování
    Nový rezervační systém pro samoplátce testů na koronavirus spouští od zítřka Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích. Zařízení tím chce zabránit dlouhým frontám, které se před stany tvoří. Víc doplní Aneta Beránková.
    08:08
    Kontroly zelené hranice
     S hezkým počasím uplynulých dnů přibylo i lidí na cyklostezkách a cestách pro pěší. Ty v jihomoravském pohraničí ale často vedou na Slovensko nebo do Rakouska. Všem, kteří se na hranici neotočí zpátky, hrozí až pětitisícová pokuta.
     09:56
     Dům pro seniory v Břevnici v karanténě
      Domov pro seniory se speciálním režimem v Břevnici na Vysočině je stále v karanténě – už sedmý týden. Z původních 22 klientů jsou dva podle testů stále pozitivní. Další kontrola je čeká příští týden.
      12:26
      Obnovení mokřadů
       Do tuzemské krajiny se zvolna vracejí mokřady. Třeba v Březolupech a Podolí na Uherskohradišťsku. Systém mokřadů a malých rybníků v blízkosti vesnic zadrží vodu, která by jinak nenávratně odtekla.
       14:17
       Nebezpečné silniční úseky
        Mezi nejnebezpečnější místa na krajských silnicích na jižní Moravě se zařadila křižovatka mezi Ratíškovicemi a Hodonínem. V krajském žebříčku, který vychází z oficiálních statistik nehodovosti, se umístila kvůli loňským pěti nehodám, při kterých dva lidé
        17:20
        Software z druhé ruky
         Už jednou použitý software se rozhodlo nakoupit město Znojmo. Díky tomu ušetřilo téměř dva miliony korun. Samotnému pořízení licencí předcházela dlouhá příprava - lidé z radnice jednali s Ministerstvem vnitra a s Microsoftem.
         19:04
         Výročí uprchlického centra v Brně
          Třicet let fungování si připomíná centrum pro uprchlíky v Zastávce u Brna. Vedle pražské Ruzyně je jediným zařízením v Česku, které slouží jako přijímací pro žadatele o azyl. Dřív v Zastávce žili jednotlivci i rodiny dlouhodobě.
          22:11
          Záchranný box pro zvířata
           Ve Frýdku-Místku otevřeli záchranný box pro zvířata. Jedná se o první podobné zařízení na Moravě a ve Slezsku. Lidé ho mohou využít zdarma pro uložení zraněných nebo zatoulaných zvířat.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám