25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Povolení letních táborů — Příprava kempů na letní sezonu — Robot na testování vzorků covid-19 — Desinfekce pomocí dronů — Odkládání obecních investic — Rekonstruovaná chata Libušín — Měření rychlosti ve Znojmě — Projekt Beer is here — Nové expozice v Brně

Části dílu

00:35
Povolení letních táborů
  Letní tábory budou. Hlavní hygienička se dohodla s pořadateli táborů na pravidlech, podle kterých se budou tyto akce řídit. Pro drtivou většinu táborů jsou splnitelná. Nedošlo ani k výraznému omezení počtu dětí, roušky bude třeba nosit v kuchyních.
  03:28
  Příprava kempů na letní sezonu
   Nechystají se jen organizátoři táborů, ale i majitelé kempů. Podle jejich odhadů se u nich ubytuje stejné množství lidí, jako v minulých letech. Výpadek zahraniční klientely by mohl nahradit vyšší zájem Čechů.
   06:20
   Robot na testování vzorků covid-19
    Místo laborantů robot. Vědci z VUT v Brně vyvinuli přístroj, který by měl ušetřit práci při testování vzorků na covid-19. Robotické pracoviště na univerzitě vzniklo na poptávku Fakultní nemocnice Brno.
    09:15
    Desinfekce pomocí dronů
     Dezinfikovat veřejné prostranství pomocí dronů začali dnes na zkoušku v městské části Brno sever. Unikátní technologii vyvinul brněnský startup. Ošetřit mohou i místa, kam se jinak lidé obtížně dostávají nebo rozlehlé plochy za krátký čas.
     11:38
     Odkládání obecních investic
      Města a obce zrušily nebo odložily investice za desítky miliard korun. Vyplývá to z průzkumu Svazu obcí a měst. Hlavním důvodem je, že samosprávy neví, s jakým rozpočtem mohou letos počítat.
      13:40
      Rekonstruovaná chata Libušín
       Rekonstrukce vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech je u konce. Národní muzeum v přírodě teď hledá pro objekt nájemce a počítá s tím, že veřejnosti se památka otevře na konci července.
       15:53
       Měření rychlosti ve Znojmě
        Téměř sto denně. Tolik napočítali v průměru znojemští strážníci během prvního týdne úsekového měření dopravních přestupků. Radary vztyčili v příměstské části Kasárna. Tudy totiž prochází frekventovaná trasa směrem na Vídeň.
        19:04
        Projekt Beer is here
         V pondělí mohly po dlouhé době znovu otevřít galerie. V Brně tuto možnost o den později využily Fait Gallery a Dům umění města Brno. Včera první návštěvníky v rouškách přivítala Moravská galerie v Brně.
         22:07
         Nové expozice v Brně
          Muzea a galerie v regionu tento týden navázaly na přerušenou výstavní sezonu. Některým z nich dala nucená dvouměsíční pauza čas na to, aby dokončily nové stálé expozice. Třeba v Brně se na začátku června otevřou hned dvě – lapidárium na Špilberku a Franz
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám