Události v regionech (Brno)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Změny opatření kvůli koronaviru — Venkovní aktivity — Oslavy pálení čarodějnic — Farmířské trhy v Olomouci — Pomoc zdravotníkům — Podpora kultury a sportu — Zastupitelstvo Zlína — Osvobození Ostravy — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Oprava Sovince

Části dílu

01:04
Změny opatření kvůli koronaviru
  I přesto, že se situace ohledně koronaviru zlepšila, v České republice platí i nadále nouzový stav - a to do 17. května. Úterní rozhodnutí Poslanecké sněmovny dnes schválila vláda.
  02:41
  Venkovní aktivity
   Současná pravidla umožňují rozšířit i seznam oblíbených aktivit venku - i když za zpřísněných hygienických podmínek. Od zítřka otevírají půjčovny třeba lodí na Baťově kanále, některé půjčovny kol nebo lanová centra.
   05:53
   Oslavy pálení čarodějnic
    Lidé letos přijdou taky o oslavy takzvané filipojakubské noci, která připadá na poslední duben a je spojená s tradičním zvykem pálení čarodějnic. Letos ale tradici nepřejí jak vládní opatření proti šíření koronaviru, tak sucho, které trápí celou zemi.
    07:37
    Farmířské trhy v Olomouci
     První akce od zavedení restrikcí kvůli koronaviru proběhla na výstavišti Flora v Olomouci. Organizátoři využili rozvolnění podmínek a navázali na tradici farmářských trhů v centru města.
     10:23
     Pomoc zdravotníkům
      Lidé stále vyjadřují svou vděčnost zdravotníkům, kteří bojují s koronavirovou epidemií. Do nemocnic posílají finanční i hmotné dary nebo se skládají na nákup nových přístrojů. Majitelé penzionů a chalup zase zdravotníkům nabízejí pobyty zdarma.
      13:05
      Podpora kultury a sportu
       Ještě zítra budou k zakoupení vstupenky na Představení nebo Koncerty o ničem. Konat se nebudou - avizované akce mají sloužit jen k podpoře desítek divadel a kapel v celé zemi.
       15:09
       Zastupitelstvo Zlína
        Zastupitelé Zlína dnes zasedali poprvé od vyhlášení karantény. Přestěhovali se do rozlehlejšího Kongresového centra.
        18:11
        Osvobození Ostravy
         Přesně 75 let uplynulo ode dne, kdy československé a sovětské jednotky osvobodily Ostravu. Oslavy ale budou kvůli koronaviru spíš symbolické. Lidé zapálí v oknech svíčky.
         20:47
         Nedostatek pracovníků v zemědělství
          Vrcholí výsadba některých plodin - a zelinářům chybějí brigádníci. Na tuzemských polích pracují v posledních letech převážně cizinci - a ti se do republiky kvůli uzavřeným hranicím nedostanou. Problém je to už teď - ještě větší nastane, až přijde sklizeň.
          23:05
          Oprava Sovince
           Na hradě Sovinci na Bruntálsku pojali správci nouzový stav jako výhodu. Od podzimu tam probíhají rozsáhlé opravy - teď je na ně víc času. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 15 milionů korun.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Kvalita vody — Otevření Zikmundovy vily — Volná plocha ve Vsetíně — Ubytovávání uprchlíků — Rekonstrukce náměstí — Výročí objevu falzifikátu — Vodní dílo Skalička — Festival muzejních nocí — Pořádání kulturních akcí

           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Podpora začínajících zemědělců — Soud s Březinovými — Oprava hradu Děvičky — Budoucnost obory Soutok — Muzeum v obci s dvaceti obyvateli — Most v Tetčicích je průjezdný — Půdní injektáž zlepší růst stromů — Novinky v Uměleckoprůmyslovém muzeu

           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Bezpečnost v dopravě — Neshody v pravoslavné církvi na Moravě — Prodej vojenského areálu — Sdílená kola v Jihlavě — Projekt Ze života hmyzu vrcholí — Modernizace dětských hřišť — Soutěž žáků podporuje řemesla — Finále fotbalového poháru — Prohlídky v divadelních dílnách

           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

           Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám