25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová zlínská nemocnice — Hlasování o nové zlínské nemocnici — Opatření kvůli koronaviru — Videohovory pro neslyšící — Nehody motorkářů — Jihlavská nemocncie třídí pacienty — Přesun farmaceutické fakulty — Připomínka vypálení Javoříčka

Části dílu

01:33
Nová zlínská nemocnice
  A teď už k tématu dne. Mimořádné hlasování v mimořádných podmínkách. Zastupitelé Zlínského kraje dnes rozhodovali, jestli hejtmanství ve Zlíně postaví novou nemocnici. Její cena – minimálně 8 miliard korun.
  03:44
  Hlasování o nové zlínské nemocnici
   Hejtman zlínského kraje Jiří Čunek je ted hostem ve vysílání.
   10:19
   Opatření kvůli koronaviru
    Po uvolnění některých vládních opatření, začínají rušit mimořádná rozhodnutí i některé obce a instituce. Třeba v Kroměříži se od dnešního dne opět musí platit parkovné.
    12:39
    Videohovory pro neslyšící
     Pomoc i pro neslyšící začali nabízet dobrovolníci z Akademického centra studentských aktivit v Brně. Prostřednictvím video-hovorů tlumočených do znakového jazyka si můžou lidé domluvit pomoc s nákupy.
     15:34
     Nehody motorkářů
      S teplým počasí na silnicích přibývá motorkářů a tím i nehod s jejich účastí. Jen na jižní a jihovýchodní Moravě zemřeli v uplynulém týdnu tři řidiči motorek, další se vážně zranili. Příčiny nehod se různí.
      17:52
      Jihlavská nemocncie třídí pacienty
       Jihlavská nemocnice se po 7-mi týdnech omezeného provozu opět vrací do normálu. Ode dneška fungují ambulance a lékaři opět vykonávají plánované operace. Kvůli většímu počtu pacientů zavedla nemocnice jejich elektronické třídění.
       19:56
       Přesun farmaceutické fakulty
        Masarykova univerzita převezme zřejmě od letošního července fakultu farmacie. Ta teď spadá pod Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. O přechodu dnes jedná akademický senát Masarykovy univerzity. Živě s Anetou Beránkovou.
        21:49
        Připomínka vypálení Javoříčka
         38 obětí nacistického vraždění a vypálení obce. V Javoříčku na Olomoucku si lidé dopoledne připomněli tragický osud vesnice, které se někdy přezdívá „moravské Lidice“. Osadu na sklonku druhé světové války přepadl oddíl SS.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám