Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Koronavirus a lidé bez domova

Obsah dílu

Koronavirus a senioři — Koronavirus a lidé bez domova — Koronavirus a lidé bez domova — Zápisy do škol — Online škola na dálku — Firmy v potížích — Nástup rekrutů — Problémy s kůrovcem — Výroba roušek

Části dílu

00:28
Koronavirus a senioři
  V ostravském domově pro seniory Iris se kromě jedné z pečovatelek potvrdila nákaza koronavirem i mezi klienty. Po včerejším plošném testování už zdravotníci vyhodnotili dvě třetiny vzorků a tři z nich byly pozitivní.
  04:39
  Koronavirus a lidé bez domova
   Města řeší, jak naložit s lidmi bez domova. Podle sociálních pracovníků je riziko šíření nákazy v této skupině obyvatel vysoké - často se nepovoleně shlukují a mnohdy nemají zakrytý obličej. Živě s Lucií Kučerovou.
   06:47
   Koronavirus a lidé bez domova
    Doplňující reportáž ke vstupu Lucie Kučerové.
    09:46
    Zápisy do škol
     Žádné poznávání tvarů ani recitace připravené říkanky. Budoucí prvňáci letos absolvují zápisy do prvních tříd bez osobních pohovorů ve škole. Jde o opatření ministerstva školství kvůli koronaviru.
     11:58
     Online škola na dálku
      Už čtvrtý týden se děti učí na dálku. Ne vždy to jde ale bez problémů, desítky tisíc dětí v Česku třeba nemají připojení k internetu - zvlášť ty ze sociálně vyloučených lokalit.
      14:06
      Firmy v potížích
       Přerušení výroby, omezování provozu, ale taky skokové navyšování zakázek a shánění pracovníků. Firmy napříč republikou se kvůli koronavirové pandemii vyrovnávají s řadou nových situací a problémů.
       17:26
       Nástup rekrutů
        500 nováčků dnes nastoupilo do kurzu základní přípravy na Vojenskou akademii ve Vyškově. Kvůli šíření nového typu koronaviru provázela jejich nástup mimořádná hygienická opatření. Armáda výcvik zkrátí na polovinu.
        20:15
        Problémy s kůrovcem
         Aktuální koronavirová pandemie neohrožuje jen lidi, ale taky přírodu. Nouzový stav zastavil obchodování s kalamitním dřevem z lesů napadených kůrovcem.
         22:25
         Výroba roušek
          Už 15 a půl tisíce roušek vyrobila iniciativa Šijeme roušky pro Brno. Spojilo se pod ní několik skupin a stovky dobrovolníků a vytvořili propracovaný systém. Roušky dodali už skoro stovce zařízení.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám