Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Povinnost - roušky

Ostrava, Brno, nebo Roz-drojovice. Tam naše štáby sledovaly, zda lidé nařízení dodržují. Většina lidí obličej zakrytý měla. Kolegyně natáčely i v Kuřimi, kde se šitím roušek pomáhají vězni.

Jak se starat o roušky

Do Ostravy zdravím docenta Rastislava Maďara, epidemiologa a odborníka na cestovní medicínu.

Otevírací doba pro seniory

Senioři by ode dneška měli chodit na nákupy potravin, drogerie a léků dopoledne ve vyhrazené době. Nové opatření vlády je má ještě víc ochránit před nákazou. Právě starší lidé jsou k onemocnění náchylnější a mívají těžší průběh.

Pacient ve vážném stavu

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně leží první pacient s onemocněním covid-19. Jde o 9-a-50ti letého muže. Podle ředitele nemocnice je jeho stav velmi vážný. Podrobnosti přidá redaktorka Markéta Chumchalová.

Zásoby zdravotnického materiálu

Na nedostatek zdravotnického materiálu reagují i některé firmy v regionu. Třeba v Bučovicích plánují zdvojnásobit produkci ústenek. Brněnská společnost zase představila masky hubící koronavirus.

Koronavirus a lidé bez domova

Situace se dotýká všech - i lidí bez domova. Sociální pracovníci jim teď třeba kromě jídla rozdávají i roušky.

Automobilka zastavuje výrobu

ejvětší české firmy v souvislosti se šířením koronaviru zastavují výrobu. Po Škodě Auto a TPCA přeruší produkci i automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Živě s Ivou Kubankovou.

Lázně nesmí přijímat nové hosty

Lázeňská zařízení nesmí přijímat nové klienty. Nařízení státu má snížit riziko šíření koronaviru. Bude ale znamenat velké finanční ztráty.

Děti cvičí doma

Nejen náhradu za školní výuku, ale také zrušené volno časové sportovní aktivity řeší v těchto dnech rodiče se svými dětmi. Zákaz shromažďování sice omezil organizovanou činnost, ale sportovat lze i v domácích podmínkách.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST HD