Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Kyberútok na FN Brno

Kybernetický útok ochromil Fakultní nemocnici Brno. Podle jejího ředitele jsou omezeny některé počítačové systémy. Nemocnice proto odkládá plánované operace. Péči o pacienty včetně těch v akutním stavu ale zvládne zachovat.

Kyberútok na FN Brno

A k Fakultní nemocnici Brno se teď ještě podíváme živě za kolegyní Zuzanou Petrů.

Kontroly na hranicích

S vyhlášením nouzového stavu vláda omezila možnost překračovat hranice s Rakouskem a Německem pouze na 11 míst. Přechod v Mikulově na hranici s Rakouskem je jedním z nich.

Kontroly na československé hranici

Policisté v rouškách a někde i v ochranných oblecích jsou taky na česko-slovenských hraničních přechodech ve Zlínském kraji. Ze Slovenska do Česka řidiči dnes projeli bez problémů.

Koronavirus a hospody

Kvůli mimořádným vládním opatřením proti šíření koronaviru restaurace omezují provoz. Ode dneška musí mít zavřeno mezi 8.hodinou večerní a 6. hodinou ranní. Do jedné zlínské hospody se teď podíváme živě za redaktorem Lubošem Dostálem.

Pomoc přetíženým hygienikům

Přetížené hygienické stanice a nedostupné informační linky. První dny nouzového stavu ukázaly, že se někteří lidé marně domáhají testování na nový koronavirus. Hygienikům, kteří o tom rozhodují, by mohli - mimo jiné - pomoct medici, kteří teď mají volno.

Dopad koronaviru na vesnice

Omezení, která zavedla vláda, ovlivňují i život v malých obcích. Ruší se třeba akce pro děti nebo sportovní klání a soutěže. Konkrétní příklady zjišťoval Jakub Vácha.

Dobrovolníci pomáhají

Situace ale vyvolala ale i snahy o pomoc s hlídáním dětí nebo starším lidem s nákupy. Třeba v jihomoravské Kuřimi se starostovi přihlásilo několik lidí a dokonce tam už vznikla improvizovaná dětská skupina pro pracovnice úřadu.

Filharmonie přes internet

Brněnská filharmonie zprostředkovala plánovaný koncert posluchačům prostřednictvím internetu. Včera ho vidělo přes 15 tisíc lidí. A tak dnes - kvůli velkému zájmu - promítá filharmonie znovu.

Zemřela Dana Zátopková

Zemřela Dana Zátopková - olympijská vítězka v hodu oštěpem z roku 1952 a manželka legendárního běžce Emila Zátopka. Bylo jí 97 let. Rodačka z Karviné strávila dětství ve Vacenovicích na Hodonínsku, na gymnázium chodila do Uherského Hradiště.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST HD