Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Protesty proti politikům

Obsah dílu

Výkup surovin — Nižší výkupní ceny surovin — Bezkontaktní platby v MHD — Financování motocyklových závodů — Aktivní zálohy — Protesty proti politikům — Umělecké tlumočení

Části dílu

00:36
Výkup surovin
  Řada škol ve městech a obcích na jihu Moravy ukončuje pravidelný sběr papíru. Kvůli velmi nízké ceně se jim jednak nevyplatí, v některých třídírnách navíc papír nevykupují vůbec.
  03:47
  Nižší výkupní ceny surovin
   Ztrátový je v tuto chvíli obchod s vytříděným papírem. Zatímco ještě před několika lety dostaly svozové firmy a střediska odpadu za tunu suroviny i několik tisíc korun, teď papírny třeba lepenku jen přijmou. Neplatí nic.
   08:11
   Bezkontaktní platby v MHD
    Plné ruce práce teď mají pracovníci brněnského dopravního podniku. Vyměňují validátory, tedy označovače jízdenek, zhruba v sedmi stech padesáti vozech. Ty nové umožní cestujícím zaplatit jízdenku kartou.
    10:42
    Financování motocyklových závodů
     Třicet milionů korun pro Velkou cenu silničních motocyklů. Stejnou částku, jako město Brno, dnes schválili krajští zastupitelé. Letošní ročník se pojede od sedmého do devátého srpna.
     13:15
     Aktivní zálohy
      Víc záložníků k více útvarům. Takový plán stanovila armádě vláda pro budoucích deset let. Počty by se tak měly ztrojnásobit, zálohy už letos doplní 13 jednotek. Kurzem základní přípravy Aktivních záloh právě v těchto dnech ve Vyškově prochází šest desítek
      17:17
      Protesty proti politikům
       Proti zneužívání politické moci dnes protestují lidé v Brně. Reagují tak mimo jiné na zvolení Stanislava Křečka Ombudsmanem a proto se sešli před úřadem veřejného ochránce práv.
       21:29
       Umělecké tlumočení
        Pět let oslavila brněnská skupina Hands Dance, která se věnuje uměleckému tlumočení do znakového jazyka. Tentokrát její členové zpracovali pro znakování písně skladatele a klavíristy Jiřího Bulise.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám