Zvyšování nájmů, Úroda ovoce a pálenice, Osud ZUŠ v Luhačovicích

Obsah dílu

Zdražení nájmů v Brně-střed

Nájemné v nově přidělovaných bytech v centrální brněnské městské části vzrostlo až o 60 korun za metr čtvereční. Zastupitelé po letech schválili nové ceny.

Domovníci v městských domech

Na domy ve správě města čím dál častěji dohlíží domovníci. Nově se starají třeba o společné prostory všech městských bytů na brněnských Vinohradech. Za úkol mají kontrolovat pořádek, technický stav i bezpečnost.

Sklizeň ovoce

Sklizeň ovoce byla v loňském roce jednou z nejhorších za posledních 10 let. Meziročně množství sklizených plodů kleslo víc než o čtvrtinu. Důvodem jsou pozdní jarní mrazy, které ovocné stromy loni zasáhly na konci dubna a v polovině května.

Vynucené stěhování školy

Zásadní problém pro Základní uměleckou školu v Luhačovicích. Do konce března, tedy za necelé tři měsíce, se musí vystěhovat z místního zámku.

Opravy kulturních domů

Začala plesová sezona. Řada obcí a měst proto pospíchá s opravami kulturních domů, které se před svátky nestihly. Za dva týdny se lidem otevře třeba nově postavený kulturní dům v Olšanech na Vyškovsku.

Soud kvůli nehodě vlaku

Březnovou srážku dvou vlaků na brněnském hlavním nádraží projedná zítra v odvolacím řízení brněnský krajský soud. Za nehodu už byl městským soudem potrestaný strojvedoucí. Zranilo se 1-a-20 cestujících a dva vlakvedoucí. Víc podrobností přidá Veronika Gec

Nedostatek sněhu na svazích

Výrazné oteplení na horách komplikuje provoz lyžařských areálů. Teploty se drží kolem nuly, rychle odtává vrstva přírodního sněhu a není ani možné uměle zasněžovat.

Baťovské fotografie

70 unikátních fotografií z výroby ve firmě Baťa představuje výstava ve zlínském zámku. Pocházejí z nedávno nalezeného fotoalba. V roce 1919 ho nechali vyrobit zaměstnanci továrny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD