Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Problémy Arrivy

Opakovaná zpoždění a kolabující prodej jízdenek. Problémy vlaků společnosti Arriva na regionálních tratích ve Zlínském kraji trvají i po dvou týdnech, i když už v menší míře.

Arriva na železnici

Problémy dopravce Arrivy probereme s náměstkem hejtmana pro oblast dopravy Pavlem Botkem.

Novinky pro turisty

Turisté si letos za výlety na některá místa na jižní Moravě připlatí. Od května má být například zpoplatněný vstup do parku lednického zámku. Od ledna se taky změnilo vybírání poplatků za ubytování.

Tříkrálová sbírka

I na jihu a východě Moravy už odstartovala tradiční Tříkrálová sbírka. Do ulic vyšly skupiny dobrovolníků se zapečetěnými kasičkami. Peníze budou vybírat hlavně na rekonstrukci brněnského centra pro sociálně znevýhodněné, a to až do 14. ledna.

Kraje v roce 2020

Nový rok - to jsou nové vize a nové plány. Představitelé jihomoravského a zlínského kraje jich mají hned několik. Bude se opravovat i stavět, ale taky dokončovat to, s čím se začalo v předchozích letech.

Víkendové počasí

Počasí prvního lednového víkendu bude přát zimním sportům. V nižších polohách v noci na dnešek sněžilo, na horách by mohl napadnout čerstvý sníh během zítřejšího večera. Kam se můžou lyžaři o víkendu vydat a které svahy jsou v provozu, doplní Helena Ondře

Nesnězené cukroví potřebným

Cukroví, které lidem zbylo z Vánoc, můžou věnovat potřebným. S nápadem přišli autoři projektu Nesnězeno. Přebytečné sladkosti se rozhodli rozvážet například charitě nebo do domovů pro seniory.

Folklorní babička

Za dlouholetý přínos v oblasti folkloru v Jihomoravském kraji získala ocenění mimo jiné Marie Švirgová z Lanžhota. Tři-a-osmdesátiletá žena je ve svém regionu významnou umělkyní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD