Přeplněné věznice, Výzkum zelených řas, Protipovodňová opatření ve Valašském Meziříčí

Obsah dílu

Přeplněné věznice

Věznice na jihu Moravy jsou přeplněné. Kapacity v Brně, Znojmě, Kuřimi i v Břeclavi jsou téměř ve všech případech na své nejvyšší hranici.

Řešení přeplněných věznic

Česká republika patří dlouhodobě ke státům s největším počtem vězněných osob na 100 tisíc obyvatel, je to skoro 209 vězňů. Vyplývá to ze zprávy Nejvyššího státního zastupitelství, které se problematice věnuje dlouhodobě.

Výzkum zelených řas

Jak rozložit nebezpečné chemikálie pomocí zelených řas na neškodné látky? Zkoumají to vědci z Mendlovy univerzity v Brně. Cílem je vyvinout bioreaktor, kde by se toxické sloučeniny rozkládaly právě díky těmto organismům.

Výměna povodňových hlásičů

Víc než 200 dosluhujících povodňových hlásičů vymění Valašské Meziříčí za nové. Varovný systém bude stát 10 milionů korun. Na mimořádném zasedání zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci.

Ohrožený polární výzkum

ýzkum vědců z Masarykovy univerzity na polární stanici Johanna Gregora Mendela v Antarktidě je v budoucnu ohrožen. Nedostali totiž na příští rok od ministerstva školství - kvůli nesplnění podmínek - dotaci na její provoz.

Otevření lázní po rekonstrukci

Velký den pro Luhačovice, nejznámější moravské lázně. Po víc než roční rekonstrukci dnes otevřou lázeňskou kolonádu. Korzo, které zná každý návštěvník lázní.

Budování mokřadu v Rousínově

Tři tůně a dva mokřady dokončují zahradníci v Rousínově. V přírodním parku Hrubé Kusy kromě toho vysadí dubovou alej a keře, které jsou pro mokřady typické.

Výtvarníci o proměnách krajiny

Stavu a vývoji české krajiny se věnuje výstava v brněnském Domě pánů z Kunštátu. 16 výtvarníků, výtvarnic a architektů pro ni ztvárnilo své úvahy o mizející zemi a proměnách vztahu člověka ke krajině.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD