Podivnosti kolem Marka Dalíka. Jihomoravský kraj nakoupí vlaky. Oprava křížové cesty

Obsah dílu

Propuštění Marka Dalíka

Někdejší lobbista Marek Dalík pracoval během výkonu trestu ve znojemském penzionu u Císaře Zikmunda. Informaci dnes zveřejnil server Aktuálně.cz. Překvapila i ministryni spravedlnosti. Okolnosti případu prověřují státní zastupitelství a Generální inspekc

Propuštění Marka Dalíka

Po telefonu zdravím Vladimíra Řepku, mluvčího Ministerstva spravedlnosti.

Propuštění Marka Dalíka

Ve vysílání teď vítám Petru Kučerovou, mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky.

Vrácení milionové dotace

Třicet milionů korun bude muset zaplatit obec Fryšava na Žďársku - rozhodl o tom krajský soud v Jihlavě. Vedení obce chybovalo ve smlouvách na stavbu kanalizace a čistírny odpadních vod, musí vrátit dotaci a zaplatit penále.

Vánoční přípravy v Brně

Lesníci dnes nedaleko Bílovic nad Svitavou pokáceli strom pro vánoční trhy na náměstí Svobody v Brně. Dopraví ho tam už v sobotu. Na adventní svátky se připravuje i brněnský dopravní podnik. Ten letos poprvé nasvítí dvě vánoční tramvaje.

Kraj nakupuje vlaky

Třicet sedm vlakových souprav koupí jihomoravský kraj. Schválili to zastupitelé. Jižní Morava se tak stane prvním krajem, který na regionální tratě pošle vlastní vlaky. Dotace pět a půl miliardy korun přijde z Evropské unie, zbytek si kraj půjčí a bude sp

Oprava křížové cesty

Křížová cesta z kachlí není nikde na světě - jen na svatém Hostýně na Kroměřížsku. Sto let stará zastavení decimovalo nepříznivé klima, restaurátoři je teď zachránili před jistou zkázou. Jako poslední opravili 10. zastavení křížové cesty z roku 1925.

Opera Zkouška lásky

Z venkovského hraběcího sídla do redakce lifestylového časopisu přenesli studenti Janáčkovy akademie múzických umění děj Rossiniho opery Zkouška lásky. K vidění je v brněnském Divadle Na Orlí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD