Návrat Slovanské epopeje, Nové muzeum Emila Bočka, Ochrana jeskyň v Moravském krasu

Obsah dílu

Návrat Slovanské epopeje

Slovanská epopej se by se mohla vrátit do Moravského Krumlova. Rozhoduje o tom teď pražské zastupitelstvo. Pokud by většina souhlasila, dílo Alfonse Muchy poputuje zpátky na jih Moravy nejméně na pět let.

Plány Masarykovy univerzity

Na stárnutí populace a s ním související výzvy se v příštích letech zaměří všechny fakulty Masarykovy univerzity. Její vedení tím reaguje na odhady Českého statistického úřadu. Podle nich budou za 40 let až třetinu obyvatel u nás tvořit lidé starší 65ti l

Muzeum Emila Bočka

Příběhy letců britského královského letectva a zejména armádního generála Emila Bočka představí lidem nové muzeum. Za účasti osobností z armádního, duchovního i politického života se dnes slavnostně otevřelo v Ivančicích na Brněnsku.

Ochrana jeskyní v Moravském krasu

Zemědělci začali zatravňovat ornou půdu nad jeskyněmi v Moravském krasu. Ochránci přírody tím chtějí zabránit znečištění podzemní vody v krasovém prostředí nebezpečnými látkami.

Nehoda kamionu s dobytkem

Nehoda kamionu převážejícího dobytek odpoledne zavřela silnici 152 u obce Polánka na Znojemsku. Podle policistů mohl jet řidič příliš rychle a v zatáčce se s vozem převrátil. Živě s redaktorkou Klárou Ješinovu.

Návrat Slovanské epopeje

Jak jsem avizoovala, vracíme se teď na pražské zastupitelstvo, které jedná o dočasném návratu Slovanské epopeje do Moravského Krumlova. Kolegyně Andrea Grubnerová ho sleduje.

Měsic do výročí sametové revoluce

Měsíc zbývá do 30. výročí sametové revoluce. Události z listopadu 1989 připomene i na jihu Moravy řada akcí. Lidé se za děním a osobnostmi z konce 80. let ohlédnou i díky novému střihovému dokumentu.

Balet Bajadéra

Balet Bajadéra se po šesti letech vrací na jeviště brněnského Národního divadla. Dramatický milostný příběh ze staré Indie zatančí soubor v nových kostýmech, scéně i obsazení. Hlavní mužskou roli vojevůdce Solora ztvární zahraniční sólisté.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD