Dopravní omezení o prázdninách a odjezdy na dovolenou. Poslední den školního roku. Nová zahrada s lapidáriem ve Znojmě

Obsah dílu

Doprava před prázdninami

Začátek prázdnin patří na silnicích mezi nejnáročnější období - nejen kvůli četným opravám a uzavírkám, ale i kvůli cestám na dovolenou. V hustém provozu pak častěji dochází k nehodám.

Omezení na I/52

Nedaleko Mikulova komplikuje dopravu na jih Evropy provizorní most přes Nové Mlýny.

Dohled policistů

Policisté posílili hlídky a kontroly na silnicích. Rozhovor s Davidem Chaloupkou, mluvčím jihomorsvkých policistů.

Dopravní omezení v Brně.

Na řadu prázdninových omezení se musí připravit i lidé v Brně. Dělníci v Brně opraví silnice i tramvajové tratě.

Konec školního roku

Poslední školní den se nesl tradičně ve znamení předávání vysvědčení. Na brněnské základní škole Jasanová ho žáci prvních a devátých tříd dostali od ministra školství Roberta Plagy. V celém Brně ráno na školáky dohlížela stovka strážníků.

Začaly žně

Na jižní Moravě začaly žně. Zemědělci tak vyrážejí s kombajny na pole. Letos pro výrazně kvalitnější obilí, než bylo loni.

Únik chemikálie ve Lhotsku

Lidé ze Lhotska na Zlínsku začali likvidovat úrodu ze zahrad, kterou zničil sobotní únik tuny chemické látky s příměsí chloru. Místní firma, která se výrobou zabývá, se k nešťastné události hlásí. Lidem chce škodu na majetku uhradit a plánuje přijmout i d

Lávka u Vranovské přehrady

Lávka přes Švýcarskou zátoku u pláže vranovské přehrady je po měsících rekonstrukce znovu otevřená pěším a cyklistům. Řemeslníci most opravovali kvůli jeho špatnému stavu od loňského října. Náklady přesáhly devatenáct milionů korun.

Lapidárium v zahradě kláštera

Zahradu s lapidáriem otevřelo Jihomoravského muzeum ve Znojmě. Za 10 milionů korun zrekonstruovalo zadní trakt tamního minoritského kláštera - nově v něm návštěvníci můžou relaxovat a prohlédnout si fragmenty ze zaniklých staveb, kamenné sochy nebo náhrob

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD