Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Kontroly pyrotechniky

Tři dny zbývají do Silvestra a půlnočních oslav nového roku. Vánoční zboží proto na pultech vystřídalo to silvestrovské. Především pyrotechnika, na kterou se v těchto dnech zaměřuje taky Česká obchodní inspekce.

Jak odpalovat pyrotechniku

Silvestrovské oslavy znamenají víc práce pro záchranáře a personál v nemocnicích. Poraněné lidi nejen z jihomoravského kraje přijímá Klinika popálenin a plastické chirurgie brněnské Fakultní nemocnice.

Brownfieldy v Bučovicích

Budova bývalé sýpky a dva areály zkrachovalých dřevařských podniků - tři lokality v Bučovicích, které desítky let hyzdily město. Letos se ale dočkaly proměny. Dva objekty revitalizuje radnice, třetí koupil soukromý investor.

Sportoviště zdarma

11 sportovišť otevřelo pro veřejnost po Vánocích na tři dny zdarma město Brno. Mezi nimi bazény, kluziště a tělocvičny. Takzvané dny sportovišť se před koncem kalendářního roku konají už podruhé. Rezervace na některá místa lidé rozebrali už na začátku pro

Vyšší porodnost

Závěr roku potvrdil v Jihomoravském kraji trend patrný už od jeho poloviny. Ve srovnání s loňským rokem přibylo porodů. Lékaři teď řeší hlavně problém s kapacitou porodnic. V budoucnu by jim měla pomoct stavba nového komplexu v Bohunicích.

Výročí letadla L 610

Měl to být největší československý dopravní letoun pro čtyřicítku pasažérů. Sériové výroby se ale nikdy nedočkal. Od prvního letu stroje L 610 právě dnes uplynulo 30 let.

Podvodné e-shopy

Nakupování přes internet se před svátky nevyplatilo lidem, kteří naletěli jednomu z pět-a-čtyřiceti podvodných eshopů. Obchody nabízely levné oblečení, dresy sportovních klubů nebo boty. Živě s Barborou Měchurovu.

Bilance roku 2018

Jak jsme říkali už na začátku - zbývají poslední 3 dny roku 2018 – kamery České televize vám zprávy z vašeho regionu přinášely 250 pracovních dní, odvysílali jsme 9 tisíc minut. Podívejte se teď na souhrn těch nejdůležitějších událostí.

Výhled do roku 2019

Jestli se v příštím roce budeme věnovat medvědovi, tak není jisté. Určitě se ale zaměříme na události, které už teď s relativní jistotou očekáváme.

Přání do nového roku

Zeptali jsme se sedmi významných osobností, co by popřáli obyvatelům Zlínského a Jihomoravského kraje do roku 2019. Delší verze jejich zdravic postupně zveřejňujeme na facebooku Události Brno. Teď nabízím souhrn toho nejpodstatnějšího, co osobnosti popřál

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST