Začínají brněnské vánoční trhy, Změny na brněnských vlakových nádražích

Obsah dílu

Brněnské Vánoce

Krásný páteční podvečer ze svátečně rozzářeného náměstí Svobody v Brně, kde už odpoledne odstartovaly Vánoce - celý týden před adventem. A potrvají i po Vánocích - až do 28. prosince. Tak jako v minulých letech lidé najdou hned na čtyřech náměstích v cent

Vánoční trhy v Brně

Stánky na všech čtyřech náměstích v Brně otevřely už dnes ráno. Co náměstí, to trochu jiné zaměření. A taky odlišný počet prodejců. Co všechno na návštěvníky na jednotlivích trzích čeká, dnes dopoledne zjišťovala redaktorka Barbora Blažková.

Vánoční tradice

K Vánočním svátkům patří kromě nazdobeného stromu nebo cukroví i další tradice a zvyky. Některé se udržují už jen minimálně a na jiné se dokonce už skoro zapomnělo. Připomenout se je teď rozhodlo Muzeum Vyškovska.

Duchovní rozměr Vánoc

A teď už předvánoční čas z pohledu věřících - ve vysílání vítám faráře Reného Strouhala.

Vánoční trhy v Olomouci

Vánoční trhy dnes neodstartovaly jenom v Brně, ale taky v Olomouci, kde se vánoční strom rozsvítil před malou chvílí - byl u toho i Martin Laštůvka.

Brno versus Vídeň

Ještě dřív než v Brně a v Olomouci rozsvítili vánoční strom u sousedů v Rakousku - na vídeňském náměstí před radnicí svítí už od minulého pátku. Náš štáb se tam vydal, aby porovnal náladu na tamních vánočních trzích i ceny.

ČOI a trhy

I letos budou na poctivost prodejců dohlížet pracovníci České obchodní inspekce. Na co všechno se zaměří, o tom už ředitel brněnského pobočky České obchodní inspekce Pavel Havlíček.

Výluka brněnského nádraží

A teď už další zprávy s nevánoční tematikou: Železničáři dnes představili výlukové jízdní řády, které budou od neděle 9. prosince platit pro vlaky jezdící do Brna. Na rok totiž provoz na tamním hlavním nádraží omezí rozsáhlá rekonstrukce zabezpečovacího z

Výstavba mrakodrapů v Brně

Už tři měsíce se podílíte na našem vysílání. Každý týden můžete navrhnout témata, která vás zajímají. Tentokrát byla stavební. Pavla Malá se ptala, jak to vypadá s výstavbou mrakodrapů v Brně. A Martin Sedlář chtěl zase vědět, kde v jihomoravské metropoli

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST