Sucho pokračuje, Příprava brněnských nádraží na výluku, Vyúčtování MotoGP

Obsah dílu

Následky sucha

V šesti obcích na Tišnovsku dnes končí omezení odběru vody z veřejného vodovodu. Vodohospodáři ho spolu se zákazem napouštění bazénů nebo zavlažování vyhlásili v polovině srpna kvůli nekončícím suchům.

Hospodařčení s vodou

Sucho ještě probereme s Petrem Chmelařem, mluvčím Povodí Moravy.

Rekonstrukce hlavního nádraží

Přípravy na největší výluku historie finišují na brněnském hlavním nádraží. Poprvé po zhruba STO letech nebude nádraží pro osobní vlaky průjezdné. Některé tam budou jen zajíždět. Důvodem omezení bude rekonstrukce mostů, kolejí nebo zabezpečovacího zařízen

Školní projekt pomáhá seniorům

Zahnat samotu, procvičit zručnost a navíc pomoci – cíl projektu, který vymyslela brněnská studentka ekonomiky. Seniorky v jeho rámci šijí oblečky a vyrábějí hračky pro zvířata v útulcích. Projekt podporuje nezisková organizace Ratolest Brno.

Problémy financování MotoGP

Ostrá slova namířilo ministerstvo školství vůči městu Brnu. Žádat o vyšší dotace, než je skutečně potřeba, by se dalo považovat za dotační podvod. Tak reagoval resort školství na tvrzení končícího brněnského primátora.

Nedostatek zdravotních sester

Nedostatek zdravotních sester - problém, který se v Jihomoravském kraji stále nedaří vyřešit. Dnes se proto sešli zástupci nemocnic, škol a dalších důležitých institucí a hledali recept. Živě s Veronikou Gecovou.

Změna počasí

Na jih a Východ Moravy se dostává chladnější ráz počasí. Ráno se to dotýká třeba řidičů - ti, kteří parkují venku, se většinou už bez škrabky na okna neobejdou. Počasí rozebereme s Alenou Zárybnickou, meteoroložkou České televize.

Oprava kostela ve Štípě

Ženil se tam věhlasný vojevůdce a významný politik začátku 17. století Albrecht z Valdštejna. Teď kostel ve Štípě u Zlína opravují. Do rekonstrukce, která má kostelíku vrátit zejména jeho vnější původní podobu, půjde 800 tisíc korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST