Podpis koaliční smlouvy v Brně, Rozšiřování hřbitovů, Odchyt medvěda na Valašsku

Obsah dílu

Koaliční smlouva v Brně

K podpisu došlo skoro po jednom měsíci vyjednávání. Politická mapa Brna se tak po 4 letech razantně změní - hnutí ANO, vítěz voleb, si poprvé vyzkouší práci z opozičních lavic.

Povolební vyjednávání na Zlínsku

Staronového starostu dnes zvolili zastupitelé Vsetína. V čele města bude i nadále Jiří Růžička z KDU-ČSL, který vloni v dubnu vystřídal na postu starosty Jiřího Čunka a v posledních komunálních volbách získal nejvíc hlasů. Josef Kvasnička volbu starosty s

Rozšiřování kapacit hřbitovů

Památku zesnulých, kterou si lidé připomínali o uplynulém víkendu, doprovázela hlavně v pátek hustá doprava. Na příjezdových cestách v Brně se tvořily kolony. Dušičky znovu taky otevřely otázku kapacity hřbitovů.

Odchyt medvěda na Valašsku

Po desítkách let startuje v Česku lov medvěda ve volné přírodě. Cílem je 4-letá šelma, která už měsíc na Valašsku decimuje stáda hospodářských zvířat. Na mušku ji chce dostat jeden z nejlepších lovců v Česku.

Zabezpečení elektrického vedení

Hned dvakrát v posledních třech týdnech poničil silný vítr na několika místech jižní Moravy elektrické vedení. Tisíce domácností tak zůstaly hodiny bez proudu.

Nová nemocnice ve Zlíně

Nákup pozemků pro novou Baťovu nemocnici schválili zastupitelé Zlínského kraje. Stavbě takzvaně na zelené louce ve zlínské části Malenovice tak dali přednost před přestavbou historického areálu na opačném konci krajského města. Jednání sledoval redaktor L

Konec plavební sezóny

Konec plavební sezóny na Brněnské přehradě. Pracovníci dopravního podniku teď z vody vytahují lodě. Čeká je tradiční zimní údržba. Letos se jimi po hladině svezlo 230 tisíc lidí.

Ženy posledních 100 let

Jak se žilo ženám za první republiky? Jaké úkoly před ně postavila válka a jaké dlouhá desetiletí komunistické totality? Životě žen posledních 100 let se věnuje výstava Muzea Brněnska ve Šlapanicích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST