První den další vlny rezidentního parkování v Brně. Nové zastupitelstvo a primátor ve Zlíně

Obsah dílu

Rezidentní parkování

V dalších brněnských ulicích ode dneška platí modré zóny. Z historického centra se systém rezidentního parkování rozšířil do oblasti ohraničené ulicemi Údolní, Úvoz, Kotlářská a Drobného.

Rezidentní parkování aktuálně

A my se teď do brněnských ulic vrátíme živě - za redaktorkou Veronikou Váchovou.

Začaly kontroly chat

Strážníci a policisti začali kontrolovat chatové oblasti v Jihomoravském kraji. Zajímají se hlavně o odlehlá místa - učí lidi, jak správně zabezpečit obydlí před zimou nebo kam volat v případě vloupání.

Paracentrum v nové budově

Paracentrum Fénix se po víc než 10ti letech dočká nové budovy. Ta stávající je pro lidi s poraněnou míchou, o které sdružení pečuje, nevyhovující. Nový komplex vybudují v Brně-Kníničkách. Stavět by se mělo začít příští rok.

Zastupitelstvo Zlína

Novým zlínským primátorem je ode dneška Jiří Korec z hnutí ANO. Rozhodli o tom zastupitelé na ustavujícím jednání. Jedním z jeho náměstků se stal dosavadní primátor Miroslav Adámek za STAN.

Koalice v Brně

A teď pohled do Brna - vzniku nové koalice tam už zřejmě nic nebrání. Členové městského sdružení Pirátské strany se totiž ve veřejném hlasování většinově vyslovili pro vstup do koalice s ODS, Lidovci a Sociálními demokraty.

Údržba silnic v zimě

Venku panuje babí léto a teploty se přes den blíží dvaceti stupňům Celsia. Silničáři ale i tak už myslí na zimu. Ode dneška se totiž musí ze zákona řídit plánem zimní údržby. Ten platí až do konce března příštího roku.

Medvěd dál uniká

Medvěd na Valašsku dál uniká. Našel si nové útočiště. Odchytové kleci s návnadou se výrazně vzdálil, dělí ho od ní 20 až 30 kilometrů.

Výstava designéra Jiřího Kuhnerta

Stovku originálních návrhů sportovních vozů, kompletní model Porsche 928 nebo dobové fotografie. Uměleckoprůmyslové muzeum od zítřka představuje dílo brněnského designéra Jiřího KUHNERTA.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST