Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Senioři v ohrožení

Formulář pro starší osamocené lidi - s názvem seniorská obálka - pomáhá prvním zájemcům v Jihomoravském kraji.

Senioři v ohrožení

Několik let už seniorům pomáhají i tak zvaná SOS tlačítka. Díky nim můžou v případě úrazu nebo nevolnosti rychle kontaktovat tísňovou linku.

Školní autobus

První týden provozu má za sebou školní autobus v Hustopečích. Pro zřízení nové linky se vedení města rozhodlo proto, aby aspoň částečně vytlačilo z ulic u základních škol nadbytek aut.

Tragédie v Lopeníku

Státní zástupce podal dnes novou obžalobu kvůli tragické rally ve slovácké vesnici Lopeník.

Zalesňování Jihomoravského kraje

Už podruhé jsme vás na naší facebookové stránce Události Brno vyzvali k zasílání námětů na reportáže o tom, co vás v regionu zajímá.

Pálavské vinobraní

Mistrovství republiky v rozeznávání vůní ve víně, ukázky zpracování hroznů a řada ochutnávek - v Mikulově začalo Pálavské vinobraní.

Rozhledna v Kobylí

V Kobylí na Břeclavsku vzniká nová rozhledna. Unikátní je hlavně svým tvarem a tím, že bude přístupná i pro vozíčkáře. Stavbu za necelé tři miliony korun zaplatí radnice. Tento týden dělníci začali s montáží.

Festival Světlo Valmez 2018

Mimořádný světelný večer dnes prožijí tisíce lidí ve Valašském Meziříčí. Město prozáří festival - Světlo Valmez - s 18ti videomappingy na budovách a dalšími světelnými projekcemi v interiérech historických budov.

Smetanova Libuše v Brně

Setkání Havla, Masaryka a kněžny Libuše u zlaté kapličky – a v Brně. Zní to neuvěřitelně, přesto k němu došlo – na výstavišti v pavilonu P.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST