Změny koryta Dyje, Oprava kostela v Rožnově pod Radhoštěm, Likvidace uhynulých ryb

Obsah dílu

Úpravy toků

Do tří slepých ramen řeky Dyje pustí vodohospodáři znovu vodu. V oblasti pod zámečkem Pohansko na jih od Břeclavi dnes předali stavbu firmě. Na rakouské straně už se pracuje od začátku srpna.

Jak vznikaly přehrady

Vodohospodáři mají za sebou už řadu velkých a nákladných staveb.Jde třeba o přehrady - těch Povodí Moravy spravuje 47. Účel je většinou stejný - zadržování vody v krajině, ochrana proti povodním nebo výroba elektřiny. Stavbu některých vodních děl zachytil

Zadržování vody v krajině

O opatřeních proti suchu živě s klimatologem Alexanderem Ačem.

Rekordní koupaliště Riviéra

Hranici sto tisíc návštěvníků překonalo od začátku června brněnské koupaliště Riviéra. Už teď se tam přišlo vykoupat o dvacet tisíc lidí víc než loni za celé léto. Do čerstvě zrekonstruovaného areálu se teď podíváme živě za Ninou Krausovou.

Oprava kostela v Rožnově

Dřevěný kostel svaté Anny, dominanta skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, je v péči restaurátorů. Ve víc než 70 let staré stavbě bojují s vlhkostí, která ohrožuje nejen dřevo, ale dokonce už i základové kameny.

Likvidace úhynu ryb

I dnes rybáři pokračovali v likvidaci uhynulých ryb v nádrži Nesyt na Břeclavsku. V největším moravském chovném rybníku žili hlavně kapři. Rybáři už jich vylovili přes 100 tun. Škody přesahují pět milionů korun. Závěrečné práce čekají rybáře ještě zítra d

Zpožděná rekonstrukce stadionu

Rekonstrukce znojemského zimního stadionu se zkomplikovala. Při výměně chladících technologií dělníci zjistili, že je jedna z železobetonových stěn ve špatném stavu. Museli ji proto celou přestavět. Vícepráce budou stát přes půl milionu korun a opravy pro

Obsazenost hotelů pro psy

Léto vrcholí a kromě plných hotelů a kempů jsou obsazené i ubytovací kapacity pro psy. Na celé jižní Moravě funguje 11 psích hotelů. Lidé tam za ubytování svého zvířete zaplatí od 150-ti do tří set korun za den.

Mezinárodní hudební festival Špilberk

Úderem 20. hodiny odstartuje na nádvoří brněnského hradu Špilberk mezinárodní hudební festival v režii brněnské filharmonie. Letošní ročník mimo jiné připomene hned dvakrát sté výročí - vzniku republiky a narození skladatele Leonarda Bernsteina.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST