Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Hospodaření Velké ceny

Hospodaření Velké ceny a zejména veřejné peníze, které plynou přes pořadatele brněnskému Automotodromu, chce do detailu prozkoumat Ministerstvo školství. Letos na akci přidělilo 39 milionů z požadovaných sedmdesáti.

Velkou cenu sledovali iReportéři

Velkou cenu kromě kameramanů České televize natáčeli i její iReportéři. Závod sledoval třeba Pavel Jelínek.

Skončila Velká cena

A dnešní program kolem brněnského Masarykova okruhu byl jasný - rozebrat tribuny nebo uklidit kempy. Na dráze sice ještě někteří jezdci MotoGP testovali své stroje, v okolí ale vládly úklidové čety.

Obce bez kandidátek

V některých obcích na jižní Moravě se 5. a 6. října nebudou konat komunální volby, protože se tam nepodařilo sestavit ani jednu kandidátní listinu. Tyto obce tak bude řídit správce určený ministerstvem vnitra.

Podvod s auty

Nové auto za třetinovou až poloviční cenu. Triku údajného podvodníka uvěřily desítky lidí - hlavně ze Zlínska. Bez jakékoliv garance mu poslali celkem 40 milionů korun.

Odstraňování kol z ulic

Na jízdní kola připoutaná u pouličních lamp, semaforů, zábradlí nebo dopravních značek se od 1. srpna zaměřují Brněnské komunikace. Zákon odklizení umožňuje už dlouho. Firma se ale rozhodla situaci řešit až teď, když počet kol ve městě stoupá.

Oprava Masarykova domku

Na domku Tomáše Garrigue Masaryka v Čejkovicích na Hodonínsku teď pracují dělníci. Na konci května se totiž propadla střecha. Na opravy získal Sokol Čejkovice dotaci od Jihomoravského kraje. Přímo na místě je teď redaktorka Aneta Beránková.

Začal Mezinárodní kytarový festival

Nocí flamenca na hradě Špilberk začal 27. ročník Mezinárodního kytarového festivalu. Publiku zahrála španělská kapela pod vedením Javiera Condeho.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST