Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Rezidentní parkování

Přesně za měsíc se změní parkování a celý provoz v historickém jádru Brna. Začne platit rezidentní parkování a zákaz vjezdu do centra pro ty, kteří tam nebydlí nebo nepodnikají.

Rezidentní parkování

Od prvního září se rozšíří i oblast, kam nesmí lidé ani vjet, pokud v místě nebydlí nebo nemají firmu. Nově se to dotkne třeba Jezuitské a Mozartovy ulice nebo Šilingrova náměstí.

Rezidentní parkování

A teď ještě další podrobnosti živě s náměstkem primátora Richardem Mrázkem.

Sezóna burčáku

První vinaři dnes začali s prodejem burčáku. A to rekordně brzy. Rané odrůdy jako Irsai oliver a Muškát moravský vhodné pro tento oblíbený nápoj už sbírají od minulého týdne.

Vlna veder na Vranovské přehradě

Česko má za sebou další tropický den. Na jižní Moravě se teploty šplhaly k 35ti stupňům.

Vlna veder

Vedra nejvíc dopadají na malé děti, nemocné lidi a seniory nebo zvířata. V centru města je navíc teplota většinou vyšší než jinde, protože je zastavěné a plné betonu.

Velká cena silničních motocyklů

Dva dny před startem Velké ceny silničních motocyklů v Brně pořád není jasno o jejím financování.

Příprava výstavy Josefa Šímy v Moravské galerii

Významný výstavní projekt připravuje Moravská galerie v Brně. Na podzim představí ranou tvorbu malíře Josefa Šímy a s ní i jednu z nejpozoruhodnějších kapitol českého avantgardního umění v zahraničí. Do Brna díky tomu připutují desítky uměleckých děl z Fr

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST