Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Změny na univerzitách

Masarykova univerzita jako jedna z prvních vysokých škol v České republice připravila nová pravidla pro tvorbu studijních programů. Změny se do života studentů promítnou od podzimu 2019 a vycházejí z novely vysokoškolského zákona.

Změny na univerzitách

Živě s předsedou Národního akreditačního úřadu pro vysoké školy.

Studenti loví kance

Studenti Střední lesnické školy v Hranicích vyrazili v podvečer na lov divokých prasat. Pohybují se v oblasti s intenzivním odlovem divočáků. Koridor mezi dálnicí D2 a D1 je vymezený kvůli africkému moru prasat.

Podnikatelský inkubátor

Podnikatelský inkubátor v Indii – zázemí pro firmy, které chtějí s druhou nejlidnatější zemí světa obchodovat. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ho dnes představili zástupci agentury Czech trade a Asociace malých a středních podniků.

Úsekové měření na D1

Začalo ostré měření rychlosti v modernizovaném úseku dé jedničky mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Řidiče, kteří tam nepojedou podle předpisů, čeká pokuta. Živě s Dušanem Vrbeckým.

Vyštření znamének

Digitální dermatoskop je speciální lupa napojená na počítač. Lékaři v nemocnici v Blansku s ním od začátku října vyšetřují mateřská znaménka.

Třebíč opravuje vzácné lázně

V Třebíči začala oprava historické budovy říčních lázní. Vzácné funkcionalistické stavbě uznávaného architekta Bohuslava Fuchse hrozilo úplné zničení.

Výstava Ivana Marchuka

Výstavu čtyř desítek pláten světoznámého ukrajinského malíře Ivana Marčuka otevřelo na dva měsíce Moravské zemské muzeum v Brně.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 ST