Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Úseková měření

Měřit rychlost v modernizovaném úseku D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou začnou už brzo kamery, které tam v těchto dnech nainstalovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Úseková měření

Živě s ředitelem Centra dopravního výzkumu Jindřichem Fričem.

úseková měření na silnicích

Kromě dálnic měří radary i frekventované úseky silnic v některých městech a obcích - kvůli větší bezpečnosti nejenom řidičů, ale hlavně chodců. Například ve Slavkově u Brna to je zatím jediný účinný způsob, jak přimět řidiče zpomalit.

Spor o opravu silnice

V Kamenici nad Lipou přetrvávají spory mezi radnicí a obyvateli místní části Gabrielka. Ti se zlobí na město, protože dlouhodobě odmítá opravit svou vlastní silnici. Mnohaleté stížnosti zatím nepomohly.

Odjezd růžového tanku

Legendární růžový tank víc než po čtyřech měsících zmizel z Brna. V noci na dnešek se vrátil do Vojenského technického muzea v Lešanech.

Oprava Avionu

Už rok se opravuje funkcionalistický hotel Avion v centru Brna. Rekonstrukce národní kulturní památky se podle majitelů posunula do poslední třetiny.

Představení traumateamu

Desítky lidí se dnes přišly podívat na prezentaci trauma týmu České republiky, který zaštiťuje Fakultní nemocnice Brno. Lékaři zájemcům předvedli nové vybavení, stany a techniku zhruba za osm milionů korun.

Přípravy na státní svátek

Česko zítra čeká státní svátek - tedy Den české státnosti. Na jižní Moravě s sebou přinese svatováclavské oslavy, otevřená muzea ale i další dopravní omezení. Živě s Ondřejem Puczokem.

Nový šéfdirigent Filharmonie Brno

Brněnská filharmonie má nového šéfdirigenta a uměleckého ředitele - povede ji Američan Dennis Russel Davies. Řídil orchestry po celém světě, naposledy v rakouském Linci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST