Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zhoršená kvalita ovzduší

Městská hromadná doprava ve Valašském Meziříčí je ode dneška zdarma. Pro všechny, bez výjimky. Radnice tak zkouší ulevit městu sužovaném velmi silnou dopravou a taky špatným ovzduším.

Akční plán pro zlepšení ovzduší

Brno má proto nově schválený akční plán na zlepšení ovzduší. Za čtvrt roku platnosti se ale zatím v ulicích nezměnilo nic. Český hydrometeorologický ústav teď začal zjišťovat, co zdejšímu vzduchu škodí nejvíc.

Snažší detekce metanolu

Přenosný přístroj, který rychle odhalí jedovatý metylalkohol v krvi, vyvinuli vědci z Masarykovy univerzity. Lékařům by pomohl třeba při podobné kauze, která začala před pěti lety a během které se na jižní a východní Moravě podle policie metanolem otrávil

Billboardy nemizí

I když by k dnešnímu datu měly podle nového zákona billboardy zmizet - zůstávají. Aktuálně je jich České republice asi 25 000. Z toho asi 3 tisícovky u dálnic a silnic I. třídy, a právě ty jsou tam od 1. září nezákonně.

Vakcíny proti žloutence

Vakcín proti žloutence už je v Česku dostatek. Ještě před několika dny kvůli epidemii chyběly. Šlo o dávky, které působí proti hepatitidě typu A i B.

50. sezona na Provázku

50. sezonu dnes zahajuje brněnské Divadlo Husa na provázku. Jubileum oslaví ve 20 hodin přímým přenosem inscenace Lásky jedné plavovlásky a bude to oslava dvojitá - narozeniny dnes má i samotný program ČT art, na kterém můžou diváci přenos sledovat.

Ovčáček miláček

Z Ovčáčka čtveráčka je Ovčáček miláček. Důkladněji než název změnili zlínští divadelníci obsah své politické satiry.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST