Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Rozmary počasí

Na Vysočině dnes brzy ráno ztěžovalo dopravu sněžení a popadané stromy na silnicích. Hasiči zasahovali během tří hodin u víc než 30ti událostí. Policie zase prověřuje 14 ranních nehod. Tři lidé se zranili. A rozmary počasí pocítili i zahrádkáři.

Řeky na Zlínsku

Živě s Josefem Kvasničkou.

Rozmary počasí

Živě s meteorologem ČT Pavlem Karasem.

Ekonomické dopady zimy

Živě s Michalem Cagalou

Doprava v Břeclavi

Problémy s dopravou začaly řidičům v Břeclavi. Na průtahu městem totiž silničáři začali opravovat most a místo je tak průjezdné jen jedním pruhem. Už dnes dopoledne stála auta v kolonách. S hustým provozem má totiž Břeclav problémy i bez uzavírek.

Opravy Zelené hory

Památku Unesco – Santiniho kostel na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou čekají rozsáhlé opravy za desítky milionů korun. Církev už na ně získala dotaci a začít s pracemi chce co nejdřív.

Opravy dálnice D1

Živě s Dušanem Vrbeckým

Rekvalifikace fungují

Bezmála 1500 lidí prošlo loni na jihu Moravy rekvalifikačními kurzy. Třeba pro nezaměstnané je to šance získat novou práci v poměrně krátkém čase. Největší zájem je o kurzy zaměřené na práci s počítačem, dál kurzy svářečské nebo tradiční kuchařské.

Tomáš Džadoň zabydlel Jurkovičovu vilu

Jurkovičovu vilu v Brně zabydlel slovenský konceptuální umělec Tomáš Džadoň – a to doslova. Vedle fotografií původního pána domu vystavil ty svoje, na zahradu pak zaparkoval maringotku stylizovanou jako roubenku. Ve svých dílech konfrontuje lidovou archit

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD