Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Problémy v Podolí

Podolí na Slovácku je bez zastupitelstva a ode dneška už i bez starosty. Nové obecní volby jsou tak nevyhnutelné, ministerstvo vnitra je vyhlásí do šesti měsíců.

Opakované volby

Na nového starostu a zastupitele čekali od komunálních voleb v roce 2014 až do letošního května lidé v obci Suchý na Blanensku.

Financování stadionu v Brně

Plány na stavbu brněnského fotbalového stadionu provázejí problémy. Primátor Petr Vokřál ustoupil od záměru, že se na ní bude finančně podílet soukromý investor.

Dohoda ve Znojmě

Řidiči znojemských autobusů stávkovat nebudou. Odboráři, dopravce a zástupci vedení města podepsali kolektivní smlouvu, která šoférům zvýší mzdy.

Sloučení základních škol

Z dočasného azylu - trvalý stav. Radnice Brna-severu se kvůli opravám a malé obsazenosti rozhodla sloučit dvě školy v takzvané sociálně vyloučené lokalitě.

Podezřelý nález v Polné

Předmět připomínající leteckou pumu z druhé světové války dnes vyděsil obyvatele Polné na Jihlavsku.

Památky na Vysočině

Turisticky nejvyhledávanější památkou na Vysočině byl za uplynulou sezonu zámek Telč. Letos ho navštívilo přes 90 tisíc lidí.

Mozartovo Requiem

Brněnská Janáčkova opera a děti ze sociálně vyloučených lokalit spojili své síly v unikátním projektu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST