Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Česká televize dnes vydražila budovu v centru

Jedna z budov brněnského studia České televize je prodaná. Dnes ji koupil investor za 81 milionů korun.

Růst nájmů v centru

Zvýšený zájem o nemovitosti v brněnském centru s sebou přinesl i vyšší ceny nájmů. Hlavně komerčních prostor, jako jsou restaurace či obchody. Nárůst cen dostihl taky dlouhodobého nájemce budovy na Náměstí svobody - řetězec McDonalds, který měl s Brnem uz

Nábor řidičů autobusů

V Blansku chybějí řidiči autobusů. Dopravce proto zaměstnává řadu z nich i v důchodovém věku. Kvůli tomu, že je jich málo, si navíc řidiči často ani nemůžou vybrat dovolenou. Dnes proto společnost uspořádala náborovou akci.

Průtahy v soudu se Zadehem

Soudní projednávání kauzy daňových úniků za víc než dvě miliardy korun se opět zdržuje. Soud ani dnes nestihl vyslechnout hlavního obžalovaného Šahrama Abdullaha Zadeha. Místo toho se zabýval jen námitkami, které spolu se svými advokáty podal.

Kontrola kvality potravin

Intenzivnější kontroly prodeje potravin přes internet plánuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Ty dosavadní ukázaly, že prodejci mají problém s dodržováním předpisů.

Opravy hodonínského bazénu

V hodonínském krytém bazénu už se letos lidé nevykoupou. Při jeho zateplování objevili dělníci tak závažné nedostatky, že se rozhodli opravit i vnitřní část. Prodloužení prací trápí místní sportovce i školy.

Týden pro inkluzi

Překonat bariéry - to je cíl Týdne pro inkluzi. Do celorepublikové akce se zapojilo i brněnské divadlo Polárka. Od dneška do neděle tam probíhá festival, na kterém vystoupí taky divadla sdružující herce s handicapem.

Oprava letního kina

Oprava letního kina v Boskovicích za dvacet milionů korun začala. Týkat se bude hlavně hlediště před jednou z největších venkovních promítacích ploch v Česku. Za minulého režimu se do Boskovic na Filmové festivaly pracujících sjížděly tisíce lidí. Pozici

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST