Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Den bez aut

Část ulice Nádražní v centru Brna je neprůjezdná. V rámci mezinárodního Dne bez aut postavili organizátoři na silnici místo vozidel posezení a stánky. Místem přitom denně projede na jedenáct tisíc aut - řadu řidičů uzavírka zaskočila.

Inspirace pro město bez aut

A vraťme se zpátky do Brna - dnešní Den bez aut měl naznačit, jak by se prostor před nádražím mohl v budoucnu reálně proměnit a hlavně zklidnit.

Záchrana horkým vzduchem

Horkým vzduchem proti dřevokaznému hmyzu. Jediná šance na záchranu historické radnice, jedné z nejznámějších staveb Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Horko je vůči staletým stavbám maximálně šetrné. Aby bylo ošetření za půl milionu korun

Odsouzení policisté

Podmíněné tresty za mučení a nelidské zacházení si dnes odnesli brněnští policisté Roman Lajkeb a Petr Kelbl. Odvolací soud v Brně jim potvrdil původní rozsudky.

Chybí volební komisaři

Některým městským částem v Brně chybí volební komisaři. Přípravnému výboru referenda o poloze brněnského hlavního nádraží se podařilo do volebních místností dodat jen 314 lidí.

Vyprošťování nehodového jeřábu

Živě s redaktorkou Gabrielou Netopilovou

Čištění Bořího lesa

První etapa sanace Bořího lesa na Břeclavsku se blíží ke konci. Pyrotechnici pracují na posledních několika hektarech – celkem jich od granátů a rozbušek vyčistí 50.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST