Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Stávková pohotovost záchranářů

Záchranáři v Jihomoravském kraji vyhlásili stávkovou pohotovost - podpořil ji každý druhý lékař nebo záchranář. Nesouhlasí s personální politikou vedení organizace

Pokračuje rekonstrukce Libušína

Stavbaři, restaurátoři i truhláři pracují už měsíc na vyhořelé chatě Libušín. Trosky symbolu beskydských Pusteven postupně rozebírají, každý díl označí a později posoudí, zda je bude možné zachránit.

Začala stavba části obchvatu Znojma

Stavba znojemského obchvatu pokračuje. Po osmi letech se tam stavební firmy vrátily, aby postavily druhou etapu. Pro čtyřiatřiceti tisícové město je to vůbec nejdůležitější dopravní stavba.

Měsíc od nálezu chemikálií v Nedvědici

Jeden milion korun – částka, ke které se zatím vyšplhal účet za zásah v Nedvědici na Brněnsku. Před měsícem tam v jednom z rodinných domů hasiči objevili přes 10 tun toxických, radioaktivních i výbušných chemikálií.

Dobrovolníci vysazují stromky

Na jižní Moravě ubývají ovocné sady. Podle statistik je jich za poslední rok o čtvrtinu míň. Nejen ty produkční ale i ve volné přírodě staré stromy mizí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST