Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nová pracovní místa na Vysočině

Až 500 nových pracovních míst vznikne v nové továrně v průmyslové zóně v Bystřici nad Pernštejnem, V regionu ohroženém propouštěním horníků z uranových dolů začala novou výrobní halu stavět firma vyrábějící komponenty automobilových motorů.

Historie těžby uranu

Důl Rožná I. je jediný funkční uranový důl v Česku i v Evropě. V minulosti v oblasti fungovaly ještě další závody na těžbu této suroviny. Podle správce šachet - společnosti Diamo - zásoby uranu dojdou na konci roku i v dole Rožná I.

Centrum pro děti s autismem

První centrum pro děti s poruchou autistického spektra v tuzemsku vzniká ve Zlíně. Pod jednou střechou nabídne rodičům poradnu, školku, ubytování i vzdělávací kurzy.

Přibývá dobrovolných hasičů

Dobrovolných hasičů v Česku přibývá. Jednak pomáhají profesionálním kolegům, často se ale taky jako jediní starají o kulturní život v obci. Novými členy se stávají hlavně děti.

Zákaz kempování na Nových mlýnech

Nová vyhláška zakazující kempování na veřejných prostranstvích by měla Přítlukám na Břeclavsku pomoct v boji proti stovkám černých staveb u břehů novomlýnských nádrží.

Třebíč sčítá chodce a cyklisty

Jak frekventované jsou cyklostezky ve městě, zjišťuje radnice v Třebíči. Na dvě místní trasy nechala nainstalovat sčítače chodců a cyklistů. Data z nich chce v budoucnu využívat třeba při podávání žádostí o dotace na další stezky.

Archeologické nálezy na vinici Šobes

Vinici Šobes v Národním parku Podyjí zkoumají archeologové. Oblast patří k historicky nejzajímavějším místům na jižní Moravě. Kosti nebo kusy keramických nádob staré 3000 let je možné najít už 10 centimetrů pod povrchem.

Letní filmová škola pokračuje

Především slovenskému filmu se věnuje dnešní program Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Hlavní hvězdou je herečka Emília Vašáryová.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST