Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Město vylosovalo padesát rodin

Padesát rodin ohrožených bezdomovectvím dostane do konce roku byty v Brně. Vedení města dnes vylosovalo konkrétní nájemníky z víc než čtyř stovek vytipovaných zájemců.

Beseda s hosty

Našimi hosty jsou Martin Freund, uvolněný brněnský zastupitel pro sociální začleňování a opoziční zastupitel města Brna Libor Šťástka

Rekonstrukce vsetínského stadionu

Kdysi slavný zimní stadion Na Lapači ve Vsetíně se konečně dočkal rekonstrukce. Hokejové týmy teď vystřídali stavbaři, kteří vyměňují zastaralý chladící systém ledové plochy.

Situace v jihomoravské záchrance

Chybí zhruba třetina lékařů a další zvažují odchod. Dlouhodobě jim vadí přístup vedení, které se podle nich dostatečně nevěnuje jejich problémům. A snaha řešit situaci se zřizovatelem, kterým je Jihomoravský kraj, podle odborů zatím nikam nevede.

Zátah proti drogovému gangu

eden z největších zátahů v historii Zlínského kraje - dvě stovky policistů rozprášily pervitinový gang. Zadrželi 12 lidí a drogu za miliony korun.

Britští dobrovolníci na Vysočině

Novou podobu dostává Santiniho dolní hřbitov ve Žďáru nad Sázavou. Zapomenutou památku zvelebuje skupina dobrovolníků - víc než polovina z patnácti lidí dorazila až z Anglie.

Don Juan v Mahenově divadle

Notorický sukničkář, který porušuje vše, co vyžaduje společenský řád. Příběh záletného šlechtice Dona Juana se na prknech evropských divadel objevuje už stovky let - nově i v brněnském Mahenově divadle.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST