Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Následky ničivých bouřek

Bouřka se silným větrem zasáhla večer Moravskou Novou Ves na Břeclavsku - v části obce jsou poničené tři desítky střech. Sedmdesát profesionálních i dobrovolných hasičů na místě zasahovalo včera do půlnoci, následky odklízeli i dnes.

Přívalové deště ničí jeskyně v Moravském krasu

Přívalové deště znamenají komplikace i pro jeskyně v Moravském krasu. Některé z nich totiž na povrchu překrývají rozsáhlé plochy orné půdy. Právě ta se při silnějším dešti dostává dovnitř a jeskyně tak ničí.

Drony v dětských rukou

Až desítky tisíc dronů brázdí nebe nad Českem - takový je odhad Úřadu pro civilní letectví. V drtivé většině jsou to malé stroje, se kterými si hrají děti. I ty ale dokážou způsobit vážná zranění.

Proměna tržnice Pod Kaštany

Největší zlínské tržiště Pod Kaštany čeká po letech rekonstrukce. Radnice se po dlouhém vyjednávání domluvila s některými majiteli pozemků pod stánky. Do oprav se chce Zlín pustit už příští rok.

Zelný trh se vzmáhá

Lépe dařit se začalo stánkařům na Zelném trhu v Brně. Na rynek se vrátili loni po pauze kvůli rekonstrukci. Zpočátku ale neobsadili ani všechna prodejní místa. Teď už je náměstí zase skoro plné.

Omezení hazardu ve Vsetíně

Vyhlášku o zásadním omezení hazardu ve Vsetíně dnes nejspíš změní tamní zastupitelstvo. Ve vyhlášce zůstane nahrazení desítek současných heren jediným městským kasinem od příštího roku.

Zpřístupnění barokního divadla ve Valticích

Barokní divadlo u valtického zámku se po roce nepravidelného provozu plně otevírá návštěvníkům. Smějí si ho projít od sklepa až po půdu a vyzkoušet si stroje, kterými se v 18. století vyráběly ruchy nebo ovládaly kulisy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST